Hledat

Tomáš Plevko, prázdniny 2016 na skalách

124268Slovenský lezec Tomáš Plevko, který se stal nedávno členem SINGING ROCK Climbing Teamu v létě 2016 opravdu nezahálel.

Na začátku prázdnin vyrazil s Adamem Ondrou a Vojtěchem Vrzbou do norského do Flatangeru, kde si střihl například cestu Dvergtrollet 8a+. Po Norsku zavítal do španělského Rodellaru, kde si mimo jiné připsal La rosa del viento 8b+. V půlce srpna vyrazil ještě jednou do Flatangeru, aby si připsal třeba Walliser kommer 7c či Andre Hoyer 7c. A aby vyrovnal teplotní rozdíly, na konci srpna vyrazil ještě do italského Arca, kde na něj čekaly cesty jako Runout 8a, Randa 8a+ a La Cucina Dell'Inferno 8a.

Tomu říkáme lezecké léto :-) Chcete-li se dozvědět více, přečtěte si Tomášův report na hkmanin.sk.

Blahopřejeme k úspěšným přelezům!
SINGING ROCK Team

Další novinky

Šimon Potůček, Za staro kolo in majhnega psa 8c+

Šimon Potůček, Za staro kolo in majhnega psa 8c+

Slovinská Mišja Peč patří k místům, která výrazně formovala historii sportovního lezení, a cesta Za staro kolo in majhnega psa k jejím nejlegendárnějším liniím.

Sezóna 2025 Pepy Šindela

Sezóna 2025 Pepy Šindela

Sezóna 2025 znamenala pro Pepu Šindela výrazný milník. Přelez cesty Action Directe (9a) ve Frankenjuře ho zařadil mezi nejmladší lezce, kteří se mohou pyšnit tímto ikonickým výkonem. V článku přinášíme jeho pohled na tento úspěch i další sportovní počiny tohoto roku.