Hledat

Sezóna 2023 Pepy Šindela

Pepa Šindel, mladá raketa z našeho climbing teamu, se ohlédl za svou letošní sezónou, která rozhodně nebyla špatná. Pepa si splnil letošní cíl a k tomu přidal další parádní přelezy. Pepovi gratulujeme k super výkonům, a teď již jeho vlastní slova a hodnocení.

Můj hlavní cíl této sezóny bylo vylézt 9a - což se podařilo a hned 2x. Mé nejhodnotnější přelezy v této sezóně.

17. 3. 2023 - Histerija 8c+ (Slovinsko - Mišja Peč) třetí český přelez. Cestu přelezl Adam Ondra a Tomáš Mrázek. To ze mě dělá teprve třetího českého přelezce. Cestu jsem poprvé zkusil 3.2.2023, kdy jsme jeli do Ospu na třídenní výpad. Do cesty jsem se pak vrátil o jarních prázdninách. Cesta je vytrvalostní darda (35 m) s bouldrovým koncem po malých lištách. Celkem jsem v cestě strávil 8 dní a dal cca 16 pokusů.

173364

23. 4. 2023 - Hypoxia extension 9a (Slovensko - Krpcovo) Na Slovensku, kde jsem jako doma, jsem měl z podzimu rozlezený otevřený projekt Hypoxia 9a. Cesta je v půlce rozdělená řetězem a první část je samostatné 8b. Po štandu následuje 4m bouldrová pasáž po malých lištách bez možnosti cvaknout expresku. Do Hypoxie jsem nahlédnul na podzim 2022, ale vůbec se mi nepodařilo vyřešit klíčovou pasáž, ba ani ji naznačit. Zlom nastal až koncem prosince, kdy teplota klesla k nule, skála byla suchá a já jsem našel řešení bouldru. K přelezu, ale bylo ještě daleko. 23. dubna jsem do Hypoxie nastoupil s čistou hlavou a žádným očekáváním. Prostě jen tak. Spodní 8b jsem proběhl, vyklepal v restu, podržel mikro lišty a udržel skok do poslední malé lišty a v tu chvíli se vypla gravitace a já doletěl do madla, kde se dá sklepat. Závěr cesty jsem si vychutnal a Hypoxia extension 9a padla.

173365

13. 7. 2023 - Sever The Wicked Hand 11 (Německo - Frankenjura) Sever the Wicked Hand 9a, hudební album Crowbar a mimo jiné nádherná cesta od Markuse Bocka z roku 2011. Cestu jsem poprvé zkusil před rokem, ale nebyl jsem dostatečně vysoký a silný, abych ji přelezl. Na začátku červencem se vrátil trochu vyšší a silnější…brzy si přivstal a poslal to tam…ABA!!!

17. 7. 2023 - One piece 11- (Německo - Frankenjura) Narovnání Akiry. Autorem je Moritz Welt (2019). Po úvodním bouldříku Akiry pokračujete přímo hore do topu. Pam pam, 2 pokusy.

15. 10. 2023 - Pulp Fiction 11- (Slovensko - Krpcovo) Krásná vytrvalostní linie od Petera Zingora v mé domácí oblasti. Cestu jsem si vychutnal a poslal rychlý víkendový přelez.

173366

Všechny přelezy na lezec.cz nebo www.pepasindel.cz

Podzimní část sezóny jsem se soustředil na cestu Hades 9a (Rakousko - Nassereith). Podmínky nebyly ideální a i přesto, že jsem byl hodně blízko, cestu se mi nepodařilo přelézt. Vrátil jsem se na ni ještě dvakrát, ale přelez se nepodařil. Na Hadese si musím ještě počkat. To byla moje sezóna 2023 a řekl bych, že se mi docela vydařila. Kdybych měl vybrat nejlepší úspěch, tak je to pro mě prvopřelez cesty Hypoxie Extension 9a.

Další novinky

Martin Stráník, z boulderů na písek

Martin Stráník, z boulderů na písek

Jestli sleduješ Martina, tak ti určitě neuniklo jeho tažení na českém písku. Vloni toho Martin posekal požehnaně a ani letos nezahálí. Přelezy, které přidal toto jaro, jen potvrzují jeho zápal.

Nová generace sportovních sedáků je tu

Nová generace sportovních sedáků je tu

Přichází nová generace sportovních sedáků. Zajímá tě, co přináší nového? Přečti si rozhovor s naším specialistou na lezecké úvazky Mírou Matějcem, který je navrhl a vyvinul.