Hledat

Technologie

Rock&Lock Rock&Lock

Patentovaná chytrá spona na SINGING ROCK úvazcích a dalších produktech pro rychlé a snadné zapnutí a odepnutí. více >>

Route 44 Route 44

SINGING ROCK patentovaná technologie pro výrobu lan. Lano je vyrobeno na pletačce s 44 paličkami (oplet se skládá ze 44 přízí), což dělá lano kompaktnější, měkčí a hlavně odolnější než běžné lano. více >>

InterCore InterCoreUnikátní patentovaná InterCore technologie zajišťuje maximální bezpečnost i v případě poškození opletu lana. Lano je vyrobeno ze čtyř vrstev - jádro z paralelních vláken, pletené jádro, pletený mezioplet ze střižových vláken a oplet lana. obrázek >>
Single Tech Single Tech

S technologií Single Tech je každá příze zapletena do opletu samostatně. Oplet vyrobený technologií Single Tech zvyšuje odolnost lana proti odření a zvyšuje mechanické vlastnosti lana.

Jednoduché lano Jednoduché lano

Značení pro dynamické jednoduché lano určené pro lezení na skalách nebo umělých stěnách. Lano se používá v jednom prameni.

Poloviční lano Poloviční lanoZnačení polovičních lan (tzv. „půlky”) pro lezení v horách, vícedélkovém lezení nebo ledolezení. Jednotlivá lana se používají střídavě do postupových jištění. Tento systém snižuje riziko přeseknutí lan padajícími kameny a poskytuje maximální bezpečnost ve vysokých horách a při těžkém lezení.
Dvojitá lana Dvojitá lanaZnačení dvojitých lan (tzv. „dvojčata“) pro lezení v horách, vícedélkovém lezení nebo ledolezení. Používají se vždy stejná lana v páru a mají společné jistící postupové body. Dvojitá lana zaručují vysokou bezpečnost zejména při klasickém lezení ve vysokých horách.
Stitched eye Stitched eyeVybraná statická lana SINGING ROCK, která jsou označena ikonou "Stitched Eye", mohou být zakončena jedním nebo dvěma zašitými oky. více >>
CE symbol shody CE symbol shodyTento symbol dokladuje, že výrobek splňuje bezpečnostní požadavky stanovené příslušnou evropskou legislativou. Číslo za symbolem (např. CE 1019) označuje příslušnou akreditovanou zkušebnu.
UIAA UIAAProdukty označené tímto symbolem splňují přísné požadavky UIAA na bezpečnost. UIAA je mezinárodní horolezecká federace zastřešující všechny horolezecké svazy. Ve většině případech UIAA požadavky na bezpečnost jsou přísnější než EN normy.
UIAA Water repelent UIAA Water repelentNorma pro impregnovaná lana, kterou schválila komise pro bezpečnost UIAA. Při zkoušce v certifikované laboratoři, nesmí být množství absorbované vody větší než 5% hmotnosti lana. více >>
ANSI ANSIAmerický Národní Noremní Institut  je soukromá nezisková organizace, která dohlíží na rozvoj norem pro produkty, služby, procesy systémů a zaměstnanců na území USA. Organizace také koordinuje standardy USA s mezinárodními standardy, takže americké produkty mohou být používány po celém světě.
NFPA NFPANárodní Protipožární Ochranná Asociace je americká nezisková organizace zabývající se eliminací úmrtí, zranění a ekonomických ztrát způsobených požárem, elektrickým proudem a souvisejícími nebezpečími. NFPA vytváří a udržuje standardy a kódy pro použití a přijetí lokálními vládami.
NFPA nomy splňují vybrané Singing Rock postroje či statická lana.