Hledat

HandiCamp 2013

99406

Letošní Handicamp se uskutečnil v Jižních Čechách v malebném údolí řeky Lužnice pod Táborem. Zde se nachází příjemná výletní restaurace Harachovka s přilehlým kempem. Restaurace vytváří přirozené centrum k návštěvě místních lezeckých lokalit. Jedná se sice o lehčí až těžké terény, které asi neosloví výkonnostní lezce. Ale o to více si zde zalezou víkendoví a rekreační lezci.

A jak to letos probíhalo? Přijeli jsme v krásném počtu 25 lidí z různých koutů naši republiky a s trochou obav o výhled počasí jsme přece jenom zahájili VII. HandiCamp. Skalky byly sice po dešti mokré, ale večerní slunko a jasná noční obloha nám svitli naději, že s tím deštěm to nebude zase až tak hrozné... No, mýlili jsme se.

V sobotu dopoledne po natažení top ropů v Modrém lomu začalo pršet tak, že se již na skále lézt nedalo, a tak jsme se improvizovaně přesunuli na lezeckou stěnu do Písku. Tam jsme si nakonec všichni parádně zalezli a vyzkoušeli i něco z metodiky. Déšť neustával a hladina Lužnice pomalu stoupala. Na neděli jsme měli připravenou cvičnou ferratu a přemostění přes Lužnici, ale když jsme se ráno probudili, tak některé od rozvodněné řeky dělilo jen pár metrů. K tomu popadané stromy a nános bahna na jediné silnici trochu zdramatizoval náš odjezd. Naštěsí díky zkratce, kterou znal jen Víťa a Ostraváci, jsme všichni unikli za minutu dvanáct z povodní, které Lužnice za pár hodin rozpoutala.

Ještě jednou díky za vaši účast, za pomoc při organizaci a za výdrž až do konce. Příští HandiCamp doufejme bude více v suchu a těšíme se opět na setkání, doufejme, že příště opravdu již na skalách.

SINGING ROCK TEAM


TERMÍN: 31.5. - 2.6.2013, akce se koná za každého počasí.

SRAZ: v pátek 31.5.2013 do 19,00hod v Táboře v kempu u Harachovky. Příjezd do lokality viz mapa,   nebo po dohodě (např. v Táboře před nádražím ČD) v případě dopravy veřejnými prostředky.

DOPRAVA: individuální, os.auto, vlak, autobus, na místě během výcviku budeme řešit na místě stávajícími auty. Jedná se o přesun v údolí cca.3km. Možno si vzít případně i kolo

UBYTOVÁNÍ:
tábořiště Harrachovka, vlastní stany, sociální zázemí, sprchy, WC, umývárna (stan 30 Kč/den, osoby nad 15 let 40 Kč/den, os. Auto 20 Kč/den, teplá sprcha 25 Kč/4 min.) 

STRAVA: vlastní, možnost ohřevu jídla, restaurace, táborák. Sobotní hromadná večeře pro předem přihlášené zajištěna.

VÝSTROJ A VÝZBROJ:

* sportovní oblečení a obuv do každého počasí. Není špatného počasí, jen špatného oblečení…
* výbava – kdo má vlastní, s sebou, jinak budou k dispozici k zapůjčení úvazky, helmy, ferratové sety, lezečky - omezeně.

PROGRAM:
Pá: sraz v Táboře na Harachovce v 19,00hod., seznámení s programem, představení organizátorů a celé oblasti Táborska jako terénu k lezení, seznámení se, kurz znakového jazyka…

So: Dopoledne přesun do Prvního lomu, zde lezení na cestách, vyzkoušení lezení na „via ferratě“. Metodika pod zkušenými vůdci UIAGM: ukázka záchrany na Via fermatě, cvakání expresek do nýtu, Top rope bod ad.
Odpoledne lezení v Modrém lomu, cesty 3-7UIAA, plotna, nácvik vícedélkového lezení.

Ne: dopoledne přesun na Jelení skok tyrolským traverzem, lezení na Jelením skoku, záchrana zraněného - odříznutí z lana, Konec a odjezd domů dle dohody.

PŘIHLÁŠKY:
Saša Zvonek zvonek@teiresias.muni.cz
Honza Zámečník honza@singingrock.cz
Petr Musálek petr.musalek@seznam.cz
Tomáš Lisý tomas@sportability.cz

DŮLEŽITÉ ODKAZY:
Průvodce po táborských skalkách http://www.stochejle.cz/pruvodce-tabor-a-okoli
Hospoda Harachovka, info, přístup http://www.harrachovka-tabor.cz/
Lokality našeho působení na mapách.cz http://mapy.cz/s/6MNm

Plakát ke stažení pro umístění na vaše nástěnky, weby, facebooky apod.

Na setkávní s Vámi na HandiCamp VII. se těší,

HandiCamp 2013


SINGING ROCK TEAM

Další novinky

Míra & Banán, Beyond Good and Evil

Míra & Banán, Beyond Good and Evil

Na začátku roku 2020  Míra Matějec a Honza Kolář zopakovali náročnou mixovou cestu Beyond Good and Evil v severní stěně Aiguille des Pélerins...
Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

Na konci listopadu 2019 si náš kolega Lumír Fajkoš na své konto připsal první volný přelez třídélkové cesty Zvon na Kostolecký Dóm...