Hledat

Bača a Stoupa na Grandes Jorasses

109164Severní stěna Grandes Jorasses v Alpách přilákala koncem září 2014 několik českých výprav. Mezi nimi nechybělo duo lezců ze SINGING ROCK Climbing Teamu ve složení Pavel "Bača" Vrtík a Dušan "Stoupa" Janák.

Borci si k volnému přelezu vybrali cestu No Siesta, kterou museli dát kvůli nedostatku ledu s čtyřdélkovou variantou do cesty Bonatti-Voucher.

Hory si pro lezce připravily mnoho atrakcí včetně sněhové bouře při bivakování ve stěně. Cestou nahoru byla občas zima, při sestupu na italské straně zase nebyla nouze o smažení na slunci. Ve stěně často chyběl led, nebo naopak přebýval nedržící čerství sníh. Kluci se ale dokázali vypořádt se vším.

Další podrobnosti o přelezu najdete v Bačově velmi povedením reportu na portále Lezec.cz.

Bačovi a Stoupovi gratulujeme k parádnímu výkonu!
SINGING ROCK Team

Fotogalerie


Další novinky

Vatnajökull: sestup do pekla (a výlez zpět)

Vatnajökull: sestup do pekla (a výlez zpět)

Zajímá tě, jaké je lezení v ledovcových moulinechIsland je jedna z nejlepších destinací na provozování této jedinečné formy ledolezení. Na začátku roku se tam vypravil Carlos „Citro“ Logroño, který se s námi podělil o svoje silné zážitky.

Šimon Potůček, Za staro kolo in majhnega psa 8c+

Šimon Potůček, Za staro kolo in majhnega psa 8c+

Slovinská Mišja Peč patří k místům, která výrazně formovala historii sportovního lezení, a cesta Za staro kolo in majhnega psa k jejím nejlegendárnějším liniím.