Hledat

Výstupy roku 2022

V pátek 25. 8. 2023 byly na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích vyhlášeny🏆 Výstupy roku ČHS 2022. I v letošním roce mezi oceněnými zazářil Singing Rock tým.

172368

Martin Stráník získal Čestné uznání v kategorii bouldering za Bulbasaur 8C (Česká republika, Hornosvatecká vrchovina, Sklapsko)

Lucie Hrozová získala Čestné uznání v kategorii bouldering za Prehistorik 8B/B+ (Česká republika, Labák)

A Lumír Fajkoš, náš kolega obchoďák, získal Čestné uznání v kategorii tradiční lezení za jištěné sólo cesty Katarzia 10- na Voliu vežu ve Vysokých Tatrách.

172369

Pepovi Šindelovi se dostalo Zvláštního uznání za cestu Chiroptera 9a+ (Slovensko, Súľov). Jedná se o druhé opakování cesty, první český přelez a přelez cesty obtížnosti  9a+ druhým nejmladším lezcem v historii vůbec.

Přehled dalších oceněných najdeš na webu Českého horolezeckého svazu.

Gratulace, dobrá práce 👍

 

Další novinky

Není konec, dokud není konec

Není konec, dokud není konec

Kluci ze Singing Rocku Martin Jech a Lumír Fajkoš se vydali zkusit 33délkovou cestu Odyssee v severní stěně Eigeru. Pokus skončil "remízou" (což je elegantní eufemismus pro pytel :), ale borci bojovali statečně. Martin v článku popisuje, co si pro ně cesta připravila.

Bezpečnostní komise UIAA vydala doporučení pro vyznavače canyoningu

Bezpečnostní komise UIAA vydala doporučení pro vyznavače canyoningu

Mezinárodní horolezecká federace (UIAA) vydala bezpečnostní upozornění týkající se canyoningových úvazků. Popularita canyoningu roste, avšak používání nevyhovujících úvazků může ohrozit bezpečnost.