Hledat

Pepa Šindel

168343

Jméno: Josef Šindel
Zaměstnání: student
Rok narození: 2007
Lezu od: 2010
Stát: Česká republika

Co tě na lezení baví?
Na lezení je nejlepší pocit absolutní svobody a přítomnosti, kdy vnímáš jen skálu a pohyb. Soustředíš se na kroky před sebou. Každá cesta je úplně jiná a nikdy se nesetkáš se stejným problémem znovu. Také miluji cestování po světě, kdy mohu zkoušet lezení v různých oblastech s rozdílnými styly a chyty.

Jak jsi začal s lezením?
K lezení mě přivedli moji rodiče, kteří také lezou a mám v nich ten největší vzor už od té doby, kdy mě pověsili na skálu jako malého.

Ostatní zájmy? 
Baví mě všechny sporty, karetní hry a šachy.

Oblíbená lezecká oblast? 
Krpcovo na Slovensku a taky Frankenjura.

Nejhodnotnější výstupy a výkony? 
Určitě cesta "Chiroptera 9a+" (Slovensko - Súlov), kterou jsem vylezl loni. V roce 2023 se mi podařilo vylézt dvě cesty obtížnosti 9a. Jedná se o cestu "Hypoxia Extension 9a" (Slovensko- Krpcovo), moje první cesta v této obtížnosti a navíc prvopřelez. Další cesta v této obtížnosti, kterou jsem letos vylezl, je "Sever the Wicked Hand 9a" (Německo - Frankenjura). Na jaře se mi povedlo vylézt cestu Histerija 8c+ (Slovinsko-Osp), které si moc vážím, protože se jedná teprve o třetí český přelez (Adam Ondra, Tomáš Mrázek a já :).

Největší zážitek z lezení? 
Přelez cesty Chiroptera.

Plány do budoucna?
Můj plán na sezónu 2024 je přelézt cestu "Hades 9a" (Rakousko - Nassereith), které jsem se věnoval na podzim, ale bohužel nepadla. Dalším cílem jsou cesty 9a a možná i výš. Pokud dovolí podmínka, zdraví a vše ostatní, tak se určitě zakousnu i do nějakého 9b. Tak mi držte palce💪

Lezení za 100 let?
Lezení je podle mě pořád hodně mladý sport a za 100 let bude přelezeno něco, co si zatím ani nedovedeme představit….10b?

Více informací o mě: 
Web: pepasindel.cz
IG: @pepa.sindel
YT: pepasindel
Lezecký deník 

Josef Šindel

Další články, videa a odkazy o Pepovi