Hledat

ON THE SUN 2007

66916 SINGING ROCK je lezení a toto krédo naplňuje beze zbytku. Zaměstnanci SINGING ROCKu jsou lidé, které baví nejen lezení samotné, ale kteří se rozhodli pomoci k radosti z lezení na skalách i handicapovaným. Je to firma lezců pro lezce a to bez vyjímky. Proto SINGING ROCK podporuje nejenom závodní lezce, kteří jsou vidět na stupních vítězů, ale také např. nevidomé lezce z Liberce a z Brna.

Jako vzor i osobnost současně nám nezlomnou sílu lidské vůle dokazuje nevidomý horolezec Honza Říha, který se rozhodl po létech lezení na skalách zdolat svůj první Big wall.

Neváhali jsme Honzu v cestě za jeho snem podpořit a proto společně odjíždíme v srpnu do Yosemitského národního parku. Expedici jsme v uvozovkách nazvali ON THE SUN jednak proto, že Kalifornie je země slunce a dále proto, že nevidomí lidé sluneční paprsky cítí i přes svůj handicap. Tam, kam dopadají sluneční paprsky bývá teplo a sluncem zalitá skála je pro horolezce to pravé.

Nechceme eliminovat Honzovo lezení pouze na postup podél lana. Rádi bychom nechali Honzu lézt volně. A my víme, že to umí. Jak taky Honzu známe, víme že, se Honza pustí do čištění nějaké délky.

Během příprav se Honza musí seznámit se všemi friendy, čoky, šťáradlem, a možná i s kladivem a skobami. Dále se musí Honza dokonale sžít s jumary, daisy chainem a žebříčky. V květnu bychom měli absolvovat první vážný trénink na Vysočině. Budeme hlavně trénovat postup po laně. A rádi bychom během prodlouženého víkendu „nalezli kilometry“.

PŘEHLED AKCÍ

  • První vážné soustředění na Vysočině...
  • Spáry na Bišíku během brigády zaměstnanců fy. Singing Rock ve dnech 8. – 10. 6. 2007
  • Další soustředění ON THE SUN 2007 na Suchých skalách...
  • V srpnu ještě proběhne soustředění v Moravské Krase
  • Stejně tak Honza začíná se speciální fyzickou přípravou. Shyby, kliky a dřepy…
  • 8+1 otázek a odpovědí
  • ZPRÁVA Z ÚSPĚŠNÉ AKCE zde

Plány

Salathé Wall na El Capitana (nebo The Nose).
Cesta je dlouhá 870 m, běžně se leze na 35 délek. I přesto, že je cesta přelezena již volně a to v čase 13 hodin, chceme se pokusit tuto krásnou linii přelézt klasicky big wallovou technikou.

Half Dome
Cesta Snake
Cesta je jednou z nejlezenějších cest v USA, především pro svoji bizarnost a unikátní směr a linii.

Washington Column

Akci dále podporují:
Český horolezecký svaz
66917

Zapsal: Vojtěch Watt Dvořák a Janek Bednařík

ON THE SUN 2007

ON THE SUN 2007