Hledat

Brigáda zaměstnanců SIGR a jejich přátel ve skalách

Péči o lezecké oblasti považujeme za samozřejmost a většina zaměstnanců - lezců se snaží individuálně pomáhat s úklidem skal a jejich přejišťováním, pro které jsme pořídili výkonnou aku vrtačku s příslušenstvím. Tu poskytujeme našim zaměstancům a lezcům pro prvovýstupy a plánujeme ji poskytovat i správcům skal v Českém ráji.

Vzhledem k dlouhodobé a vzájemně přátelské spolupráci s provozovatelem restaurace a hotelu Bišík (Jiráskovy skály) Pavlem Volkem a jeho bratrem Tondou (správce) jsem se rozhodli opět přiložit ruku k dílu a pomoct s přejištěním, úklidem a zpevněním problematických svahů a stezek na Bišíku. Firma Singing Rock je neoficiálním partnerem Bišíku.

Plánujeme bodově ohodnotit vylezené cesty během pobytu a součet bodů převést na peněžní částku. Tu potom věnovat na podporu horolezeckého oddílu Matahari..

Aktuálně: Během víkendové akce se podařilo mnoha dvojicím vylézt na věže skalního města Bišík. Dohodli jsme se na 15 Kč za dvojku na věži. Na každou věž pouze jeden výstup pro jednu dvojku. Pro 15 Kč jsem se rozhodli vzhledem k 15. výročí založení firmy SINGING ROCK.
Tedy celkem: 10 dvojic vylezlo během dvou dnů zhruba 150 věží á 15 Kč = 2.250,- Kč pro horolezecký oddíl Matahari.

Účast nám přislíbili zaměstnanci z Namche (outdoor obchod a lezecká stěna v Praze), prodavači z Rock Pointu (Praha - Poříčí, Hradec Králové a Liberec), kluci z Bart Sportu, Jirka Novák zvaný Žiži, Janek Bednařík (horský vůdce) a pilka Stihlka.

Aktuálně: Přijeli přátelé z Namche / Rock Pointu a Bartsportu. Všichni přiložili ruku k dílu. Děvčata čistila les, nosila klestí. Kluci řešili technické věci a zcela se ponořili do řešení můstků a svahových zábran. Viz foto v galerii.

Aktuálně: Firma SINGING ROCK požádala ČHS a vytipování oblastí v Českém ráji, kde je potřeba přejišťovat nebo jinak pomoci. Singing Rock se nabídnul ČHS, že zdarma (bez nároku na odměnu, za vlastní lepidlo, vrtačku) budou jeho zaměstnanci pomáhat správcům skal v Českém ráji. Vybranou oblastí by měly být Příhrazy. Těsně před brigádou na Bišíku jsme obdrželi seznam cest a věží k přejištění v této oblasti a kontaktovali jsme správce skal Petra Wallera. Takže příští akce budou směřovat do Příhraz.

12/6/2007 se definitivně dohodla fy Singing Rock na přejišťování v Příhrazech. Tento den také proběhlo proškolení v přejišťování.

Kde: Bišík (Jiráskovy skály)
Kdy: 08. 6. - 10. 6. 2007 (pá - ne)
Co: BRIGÁDA ve SKALÁCH + společné setkání SIGR lezců se zaměstananci Fy SINGING ROCK a jejich přáteli.

To vypadá, že se bude jenom makat - ale není to pravda, bude se aj lozit, chodit slackline, popíjet a veselit se.

VIDEO

Zapsal: Vojtěch Watt Dvořák

Bišík / BVS

Skalní oblasti ČR