Hledat

Odborný seminář pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou

116074Ve dnech 22. a 23. února 2016 SINGING ROCK a sdružení SPOLEČNÁ VIZE společně uspořádaly dvoudenní seminář odborníků v oborech BOZP práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Místem setkání přibližně 130 účastníků a 20 přednášejících byl výcvikový POLYGON Singing Rock v Kladně.

Sérii přednášek zahájili příspěvky, ve kterých byly nejčastěji skloňovány pojmy jako kotvící bod, místo kotvení, zajištění pracovníků apod. Na své si přišli zejména projektanti, koordinátoři BOZP a inspektoři BOZP. V odpolední části pak následovaly prezentace zahraničních odborníků, kteří představili historii, vývoj a vzdělávání v oboru výškových prací v Německu a západoevropských zemích. Zde byly prezentovány organizace FISAT, IRATA a jejich standardy. Program prvního dne zakončilo vtipné a poutavé představení novely legislativy v oboru práce ve výškách v sousedním Slovensku.

Druhý den byl zaměřen konkrétněji na dané problematiky spojené s pracemi ve výškách. V začátku byly prezentovány novinky z legislativy v ČR a po nich následovalo představení systému školení BOZP pro práce ve výškách, který je realizován v POLYGONech Singing Rock. Na konstrukcích výcvikového střediska pak školitelé z POLYGON Teamu předvedli několik ukázek evakuace zraněného výškového pracovníka - evakuaci z lešení, evakuaci ze stožáru VVN a evakuaci v rámci lanového přístupu. Po ukázkách záchrany hned navázala přednáška, která se věnovala prevenci a první pomoci při úrazech ve výškách. V závěru druhého dne proběhlo představení činnosti lezeckých skupin HZS ČR.

Dvoudenní seminář byl doplněn mnoha diskusemi, ukázkami kotvící techniky a jak napovídá název sdružení, dva dny jsme společně vytvářeli společné vize, vyměňovali si zkušenosti a tím posunovali obor BOZP pro práce ve výškách zase o krok dál.

Těšíme se na další setkání.
Team POLYGON Singing Rock

Odborný seminář POLYGON Kladno 2016


Další novinky

Český tým 5. na Rescue Great Day 2024

Český tým 5. na Rescue Great Day 2024

Sevilla na konci dubna hostila mezinárodní soutěž záchranářů Rescue Great Day, ve které skončil tým Rescue Czech Republic na 5. místě. 
Singing Rock STEEL 23

Singing Rock STEEL 23

Podívej se na výsledky, fotky a video z otevřeného Mistrovství ČR v průmyslovém lezení Singing Rock STEEL, které se konalo o víkendu 10. - 12. listopadu 2023 na kladenském polygonu.