Hledat

Odborný seminář pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou

116074Ve dnech 22. a 23. února 2016 SINGING ROCK a sdružení SPOLEČNÁ VIZE společně uspořádaly dvoudenní seminář odborníků v oborech BOZP práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Místem setkání přibližně 130 účastníků a 20 přednášejících byl výcvikový POLYGON Singing Rock v Kladně.

Sérii přednášek zahájili příspěvky, ve kterých byly nejčastěji skloňovány pojmy jako kotvící bod, místo kotvení, zajištění pracovníků apod. Na své si přišli zejména projektanti, koordinátoři BOZP a inspektoři BOZP. V odpolední části pak následovaly prezentace zahraničních odborníků, kteří představili historii, vývoj a vzdělávání v oboru výškových prací v Německu a západoevropských zemích. Zde byly prezentovány organizace FISAT, IRATA a jejich standardy. Program prvního dne zakončilo vtipné a poutavé představení novely legislativy v oboru práce ve výškách v sousedním Slovensku.

Druhý den byl zaměřen konkrétněji na dané problematiky spojené s pracemi ve výškách. V začátku byly prezentovány novinky z legislativy v ČR a po nich následovalo představení systému školení BOZP pro práce ve výškách, který je realizován v POLYGONech Singing Rock. Na konstrukcích výcvikového střediska pak školitelé z POLYGON Teamu předvedli několik ukázek evakuace zraněného výškového pracovníka - evakuaci z lešení, evakuaci ze stožáru VVN a evakuaci v rámci lanového přístupu. Po ukázkách záchrany hned navázala přednáška, která se věnovala prevenci a první pomoci při úrazech ve výškách. V závěru druhého dne proběhlo představení činnosti lezeckých skupin HZS ČR.

Dvoudenní seminář byl doplněn mnoha diskusemi, ukázkami kotvící techniky a jak napovídá název sdružení, dva dny jsme společně vytvářeli společné vize, vyměňovali si zkušenosti a tím posunovali obor BOZP pro práce ve výškách zase o krok dál.

Těšíme se na další setkání.
Team POLYGON Singing Rock

Odborný seminář POLYGON Kladno 2016


Další novinky

Netradiční forma práce ve výškách v korunách stromů

Netradiční forma práce ve výškách v korunách stromů

Pavel Zoubek ze ZOO Liberec nám představil projekt, v rámci kterého v Indonésii instalovali fotopasti v korunách stromů, a  přiblížil, co obnáší stromolezení v pralese...
Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Rok 2020 pro málokoho proběhl podle jeho představ. Ať je nový rok 2021 lepší, zdravější a klidnější!