Hledat

Nová generace sportovních sedáků je tu

SINGING ROCK uvedl na trh novou generaci sportovních sedáků pro vyznavače sportovního lezení, ledolezení, alpinismu nebo lezení na písku. Zajímá tě, co přináší nového? Zeptali jsme se na to vývojáře, specialisty na sportovní sedáky Míry Matějce, který sedáky navrhl a vyvinul.

Názvy sedáků zůstaly, ale změnily se barvy. Co nového ještě tato kolekce přináší?
Barvy a jiná vrchní tkanina jsou na první pohled rozpoznatelné změny. Nově je však řešena i vnitřní nosná konstrukce pasu i nohaviček, která využívá dva stejně široké popruhy vedoucí po stranách polstrování. Takto navržená konstrukce efektivně roznáší zatížení a zaručuje větší pohodlí při sezení v sedáku, jištění na štandu i při samotném lezení.

Také jsme vyslechli volání po možnosti připnout pomocné plastové karabiny PORTER i na jednosponový ONYX a dámský PEARL. Nově tedy všechny modely, kromě dětského úvazku ARA, nabízí dva sloty pro karabiny PORTER, do kterých pak můžeš cvaknout další materiál.

175116

Na první pohled neviditelnou změnou je ZVÝŠENÍ ODOLNOSTI MATERIÁLOVÝCH POUTEK PROTI OPOTŘEBENÍ. Kombinace speciálního roztoku a následného zafixování opletu na poutku výrazně zlepšuje jeho životnost v drsných lezeckých podmínkách.

Z jakých materiálů jsou sedáky vyrobeny?
Pod odolnou vrchní nylonovou látkou se skrývá kvalitní EVA pěna (tak jako u všech našich sedáků), která společně s vnitřním 3D úpletem tvoří pohodlí sedáku. Patentované Rock&Lock spony, které si sami vyrábíme v provozovně v Sudkově, jsou z nerezové oceli. 175353

Když už jsme nakousli barvy, co hrálo roli při jejich výběru?
Výběr barev je vždy oříšek. Je to proces, ve kterém se snažíme skloubit trendy, filozofii naší firmy a vnímání značky Singing Rock zákazníky jak v Česku, tak ve světě. Myslím. že se nám to docela povedlo.  🙂

Mluvíme tu o sportovních sedácích, ale na jaké další aktivity jsou vhodné?
Sedáky jsou certifikované dle normy EN 12277 – horolezecká výzbroj – navazovací úvazky. Lze je použít jak na sportovní lezení, tak i na lezecké stěně, na ferratách, v horách nebo i na ledech. Zkrátka všude ve vertikále, kde je sedák potřeba.

175118

Co bys doporučil při zkoušení a výběru sedáků? Jak správně zvolit ideální velikost?
Těžká otázka, těžká! Důležité je vědět, na co budeš používat sedák nejvíc, v jakém se budeš pohybovat prostředí. Pokud z 95 % lezeš na stěně nebo na sportovních cestách a jednou za rok se chystáš do hor, nemusíš si hned brát 4sponový SPINEL velký tak, aby šlo přiobléct podvlíkačky. 

Osobní výběr a vyzkoušení na prodejně je určitě nejlepší volba. V případě výběru na dálku sice existují tabulková čísla, ale každé tělo se liší a dokud nemáš úvazek na sobě, nemůžeš vědět, jak ti bude sedět.


Nestyď si říct o větší velikost! To, že nosíš kalhoty „M“, neznamená, že nemůžeš mít sedák „L“. Spona na pase by v ideálním případě měla být na polstrování, a to nejlépe s možností popruh jak dotáhnout, tak povolit.

Ale hlavně, sedák se ti musí líbit a musíš z něj mít dobrý pocit. A pokud ti při výběru pomůže i fakt, že sedák Singing Rock ze 100 % šily šikovné ruce v Poniklé nebo Semilech, budeme moc rádi.

A dotaz na závěr, jaký model by sis vybral ty?
Modrý GARNET.

Díky za rozhovor.

 

Další novinky

Felipe Camargo, Tropical Lines

Felipe Camargo, Tropical Lines

Podívej se na tenhle nevšední lezecký film o prvopřelezech v Brazílii. Ve snímku uvidíš pět parádních cest a mezi nimi i Auto Retrato, první 9a+ v Jižní Americe.
Martin Stráník, z boulderů na písek

Martin Stráník, z boulderů na písek

Jestli sleduješ Martina, tak ti určitě neuniklo jeho tažení na českém písku. Vloni toho Martin posekal požehnaně a ani letos nezahálí. Přelezy, které přidal toto jaro, jen potvrzují jeho zápal.