Hledat

Mezinárodní technické sympozium pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou 2017

126842Letošní Mezinárodní technické sympozium pro práce ve výškách a nad volnou hloubkou organizované firmou SINGING ROCK a sdružením SPOLEČNÁ VIZE proběhlo ve dnech 21. a 22. února 2017. Setkání se opět uskutečnilo v prostorách výcvikového střediska pro práce ve výškách POLYGON Singing Rock v Kladně.

Hlavním tématem
sympozia, které bylo v kladenském Polygonu už třetí akcí tohoto druhu (sympozium navazovalo na technické semináře z listopadu 2014 a února 2016), bylo "zajišťování bezpečnosti práce ve výškách - na šikmých a rovných plochách".

Během dvou dnů se před stovkou účastníků vystřídala více jak desítka odborníků z Česka, Slovenska, Rakouska a Německa. Z jejich příspěvků můžeme namátkově vybrat: úlohu a postavení kontrolních orgánů inspekce práce při zajišťování BOZP při práci ve výškách v ČR, právní úpravy BOZP ve výškách na Slovensku a Rakousku, představení a výsledky výzkumu EPCRA (Evropská profesionální certifikace pro lanové přístupy) nebo použití záchytných a lešeňových systémů v praxi.

S velkým ohlasem se setkala moderovaná diskuze, ve které zástupci MPSV, VÚBP, ČKAIT, Singing Rocku a odborný lektor s dlouholetými zkušenostmi inspektora OIP odpovídali na předem zaslané otázky účastníků sympozia, které byly v průběhu debaty doplňovány dalšími spontánními dotazy z řad publika.

Letošní technické sympozium v Kladně se opět stalo místem setkání profesionálů ze stavebního sektoru, IZS a dalších specialistů z oblasti výškových prací a BOZP a bezpochyby napomohlo dalšímu rozvoji oboru BOZP pro práce ve výškách.

Těšíme se na další akci.
Team POLYGON Singing Rock

Mezinárodní technické sympozium, Kladno, 21.-22. 2. 2017


Další novinky

Singing Rock STEEL 21

Singing Rock STEEL 21

SINGING ROCK a SAMBAR vás zvou na otevřené Mistrovství České republiky v průmyslovém lezení Singing Rock STEEL, které se koná v Kladně o víkendu 6.-7. listopadu 2021...
A+A 2021

A+A 2021

Navštivte nás na největším a nejdůležitějším mezinárodním veletrhu v oblasti bezpečnosti práce A+A, který se koná ve dnech 26. - 29. října 2021 v německém Düsseldorfu. SINGING ROCK najdete v hale 6, ve stánku B65...