Hledat

Martin Stráník, 2x 8C FA

Martin Stráník, ikona českého boulderingu,  neskutečný silák a mašina která přelézá jeden těžký boulder za druhým, přidal dva nové bouldery v obtížnosti 8C.

Black Panther 8C FA v libereckém Vesci je dle Martina jeho nejpovedenější boulder, který vytvořil. Těžké kroky v totálním převisu, problém není ani tak v jednom samotném těžkém kroku, ale spojit všechny kroky dohromady. To mu zabralo 6 dní poctivé práce, než se tento projekt stal přelezem. Podívejte se na progress v tomto Martinově projektu, jak se z projektu stal Black Panther.


Dalším povedeným kouskem je boulder Warrior 8C FA v Labáku, kde předvedl své umění v super dlouhém boulderu čítajícím 23 kroků, kde je nutno spojit maximální sílu i vytrvalost. To vše při zimních podmínkách, kdy by šlo mnoho lezců raději na ledy než na bouldery.

Koukněte na video Warrior v plné verzi, kde uvidíte, jak Martin zdolal tento krásný boulder ve společnosti dalších fanatiků zimního boulderingu.


Více o boulderu Warrior a boulderingu v arktických podmínkách se dočtete na stránkách e-Montany.

Jak sám Martin zhodnotil, vhodným kandidátem, který by mohl klasu a linie ohodnotit je Adam Ondra. Tak uvidíme, jestli se Adam vydá Martinovi bouldery přelézt.

Další novinky

Cinque Torri, nejlepší letní lezecká destinace

Cinque Torri, nejlepší letní lezecká destinace

Pokud plánujete další letní dovolenou, máme pro vás jednu skvělou lezeckou destinaci, Cinque Torri. Singing Rock ambasador Klemen Bečan tam s rodinou vloni v létě strávil nějaký čas a přináší svoje postřehy.

Potůčci ve vánočním Leonidiu

Potůčci ve vánočním Leonidiu

Šimon a Štěpán Potůčkovi zavítali během konce loňského roku poprvé do řeckého Leonidia, kde se jim podařilo poslat pár pěkných cest.