Martin Stráník, dělené 1. místo na Melloblocco 2015

113567Od 30. dubna do 3. května 2015 se na severu Itálie v údolích Val Masino a Val di Mello již po dvanácté uskutečnil velkolepý boulderingový meeting Melloblocco. Jeho součástí byl i závod na deseti vybraných žolíkových boulderech, které mohli drtiči pokoušet po celou dobu festivalu. Na této velkolepé akci, které se účastnilo kolem 2500 registrovaných lezců, letos nechyběl ani boulderista ze SINGING ROCK Climbing Teamu Martin Stráník.

Marti vyrazil do Itálie společně s Adamem Ondrou a svoji drahou polovičkou Kačkou. Na místo sice dojeli až v druhý den závodu, ale na sbírání žolíků bylo ještě stále dost času, a Martin s Adamem ukázali, že umí. Všechny žolíkové bouldery se nepodařilo zkompletovat nikomu, nejlepší výsledek byl 9 z 10. Tohoto skóre se nakonec podařilo dosáhnout jen čtyřem lezcům a dvě česká esa byla mezi nimi!

Martin Stráník, Melloblocco 2015Společně s Adamem a Martinem první dělené místo v závodě obsadili ještě s Fin Anthony Gullstein a Stefano Ghisolfi z Itálie. Všem snahám odolal jen boulder Mare Nostrum. (V této cestě se v průběhu závodu dokonce Martinovi podařilo ulomit jeden z chytů, takže boulder ještě ztěžknul:)

Další podrobnější info najdete na Martinově blogu nebo třeba v anglickém článku na Planetmountain.

Martin dává jeden z žolíkových boulderů, Metodo Iperespresso (8A):


Gratulujeme Martinovi a Adamovi k super výkonu!
SINGING ROCK Team