Hledat

HandiCamp 2023

172137SINGING ROCK, Středisko Teiresiás, horští vůdci UIAGM a další přátelé vás společně zvou na 17. HandiCamp - víkendovou lezeckou akci určenou především (ale nejen) lezcům a horolezcům se zdravotním postižením. Místem letošního setkání budou osvědčené a již vyzkoušené skalní útvary v Českém ráji, Suché skály

TERMÍN: 15. – 17. 9. 2023, akce se koná za každého lezitelného počasí. V případě opravdu hnusného počasí bude zvolen náhradní termín, případně akce zrušena

SRAZ: v pátek 15. 9. 2023 do 19:00 hod.rekreačním zařízení ARA na Malé Skále .

DOPRAVA: individuální - auto, vlak, autobus, kolo

UBYTOVÁNÍ: Rekreační zařízení ARA Malá Skála v chatce nebo stanu s podsadou, nutný vlastní spacák, případně prostěradlo a polštář. Rezervaci ubytování zajistí Singing Rock. Ubytování si účastnici hradí sami

STRAVA: vlastní zásoby a kulinářské umění, restaurace, táborák. Pro předem přihlášené bude zajištěna sobotní společná večeře.

VÝSTROJ A VÝZBROJ:

  • sportovní oblečení a obuv do každého počasí - není špatného počasí, jen špatné oblečení!
  • lezecká výbava - kdo má vlastní, vezme si s sebou, jinak budou k dispozici k zapůjčení úvazky, helmy, lana, jistící prostředky ad.

PROGRAM:


PÁTEK: Sraz všech účastníků v rekreačním zařízení ARA v 19:00 hod., seznámení s programem, představení organizátorů a lezeckých oblastí, seznámení se, kurz znakového jazyka, společenské hrátky, táborák …

SOBOTA: Dopoledne přesun k Suchým skalám, zde lezení, slanění, výstup po laně a další lanové aktivity. Metodika pod zkušenými vůdci UIAGM. Při návratu ze skal posezení v hospůdce, společná večeře, hodnocení dne, test znakového jazyka.

NEDĚLE: Dopoledne přesun ke skalám, lezení, v případě zájmu nácvik záchrany zraněného - odříznutí z lana. Ukončení a odjezd domů dle dohody.

V případě mokrých skal alternativní program lanové techniky na zemi i na stromech, via ferrata Vodní brána.

PŘIHLÁŠKY: Honza Zámečník honza@singingrock.cz

💾 Plakát a pozvánka ke stažení.

Na setkání s vámi se těší SINGING ROCK a spol. 

Podívejte se na video a fotky z minulých let.  

HandiCamp XVI (2022)

Další novinky

Výstupy roku 2022

Výstupy roku 2022

V pátek 25. 8. 2023 byly na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích vyhlášeny🏆 Výstupy roku ČHS 2022. I v letošním roce mezi oceněnými zazářil Singing Rock tým.

Bezpečnostní komise UIAA vydala doporučení pro vyznavače canyoningu

Bezpečnostní komise UIAA vydala doporučení pro vyznavače canyoningu

Mezinárodní horolezecká federace (UIAA) vydala bezpečnostní upozornění týkající se canyoningových úvazků. Popularita canyoningu roste, avšak používání nevyhovujících úvazků může ohrozit bezpečnost.