Hledat

HandiCamp 2011

69463SINGING ROCK podporuje handicapované lezce již řadu let. Vybavuje horolezecké oddíly a sdružení, kteří se věnují handicapovaným lidem na skalách a umělých stěnách. SINGING ROCK se však rozhodnul navíc věnovat těmto lidem i svůj čas. Ze zkušeností z minulých let jsem u nás nabyli dojmu, že kromě vybavení, je nutné věnovat těmto lidem i svůj čas.

Proto i letos jsme,ve spolupráci s HO Matahari a Alexandrem Zvonkem z Masarykovy Univerzity, podpořili svou účastí Handicamp 2011.

O víkendu 14. - 15. 5. 2011 proběhlo horolezecké setkání pro mládež se zdravotním postižením. Poprvé se letos sešly skupiny s různým druhem postižení: zrakově postižení, neslyšící a tělesně postižení. Svými záměry a cíly tato akce volně navazovala na předchozí aktivity oddílů ve snaze zpřístupnit horolezecký sport cílové skupině zdravotně postižené mládeže s důrazem na bezpečnost a samostatnost každého lezce.

Akce se uskutečnila tentokráte na Vysočině na Blatinách. Po sobotní snídani jsme se přesunuli ke skalám Drátník, kde proběhl lezecký výcvik, metodika jak se navázat a samostatné lezení. Po lezecké části jsme připravili slanění v přírodě a účastníci si mohli vyzkoušet zakládání vklíněnců, friendů a vytvoření jistícího stanoviště. Po výborném lezení, jsme se přesunuli zpět na naši základu na Gruntě, kde jsme příjemně poseděli u ohně a vyprávěli zážitky z uplynulého dne. V neděli se bohužel pokazilo počasí a tak jsme si dopoledne promítly lezecké filmy, které nás namotivovali na další lezení.

Tuto jedinečnou akci organizačně, materiálově a personálně zajišťoval Alexandr Zvonek z Masarykovy Univerzity a členové oddílu HO Matahari ve spolupráci se SINGING ROCKEM. Těšíme se na viděnou na dálším Handicampu.

Handicamp 2011Další novinky

Míra & Banán, Beyond Good and Evil

Míra & Banán, Beyond Good and Evil

Na začátku roku 2020  Míra Matějec a Honza Kolář zopakovali náročnou mixovou cestu Beyond Good and Evil v severní stěně Aiguille des Pélerins...
Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

Na konci listopadu 2019 si náš kolega Lumír Fajkoš na své konto připsal první volný přelez třídélkové cesty Zvon na Kostolecký Dóm...