Hledat

Grimpday 2023

V letošní soutěži Grimpday 2023, která se konala ve francouzské oblasti Provence, se opět sešli ti nejzkušenější záchranáři z celého světa. A mezi nimi se objevil i tým Fire Brigade Czech Republic, který zde startoval podruhé. Posledně to bylo páté místo, ale letos to bylo ještě lepší.

171627

Soutěž Grimpday je prestižní událostí, která představuje jedinečnou kombinaci záchranářských a lezeckých dovedností. Soutěžící čeká celá paleta nejrůznějších disciplín, které zahrnují záchranu ve výšce, technicky náročné lezecké úkoly a mnoho dalšího. Nejenže je tato soutěž fyzicky náročná, ale také vyžaduje rychlé rozhodování a týmovou spolupráci.

171628

Skvadra záchranářů Fire Brigade Czech Republic ve složení Tomáš Saifrt, Petr Urbanovský, Tomáš Stehlík a Lukáš Němec, kteří jsou instruktory lezeckých skupin HZS KHK, měla v čele Lukáše Neklana. Ten je nejen školitelem, ale také vedoucím týmu Polygon Singing Rock. Nedílnou součástí byla také figurantka, hasička Jana Vítová a rozhodčí Vojtěch Hrubý. Před samotnou soutěží strávili 8 dní společným tréninkem na Polygonu Singing Rock v Poniklé, na Učilišti požární ochrany ve Velkém Poříčí a také v různých venkovních i vnitřních prostorech, kde zdokonalovali své techniky a posilovali týmovou spolupráci. Tréninky na různých místech, jako přehrada Špindlerův Mlýn, hrad Veliš, lom Zbečník či vodní podzemní nádrž Trutnov, přinesly neocenitelnou praxi a připravily tým na výzvy, které je na Grimpday čekaly.

171629

V soutěži splnili všechny úkoly, které byly skutečně náročné a plné adrenalinu. Z pohledu českého týmu byly těmi nejnáročnějšími záchrana z vodního kanálu, přehrady vysoké 78 metrů a 80 m vysokého přístavního jeřábu. Mezi další disciplíny patřil hodinový běh, via ferrata, důlní výtah 45 m, běh s nosítky, výpočet zatížení kladek při transportu sudu o hmotnosti 250 kg a šikmé 90 m dlouhé spuštění po suti. Tyto soutěže vyžadovaly nejen fyzickou sílu a zručnost, ale také rychlost a schopnost udržet chladnou hlavu i za náročných podmínek.

Týmová spolupráce, pevná vůle a odhodlání vedly k parádnímu výsledku – druhému místu v celkovém hodnocení! O malý kousek je předčil pouze americký tým, třetí skončili Švýcaři, a tím se Češi stali nejlepším týmem Evropy.

171631

Singing Rock podpořil Tým Fire Brigade Czech Republic nejenom Lukášovým vedením, ale i vybavením a speciálními výrobky pro tento závod.

Gratulace ke skvělé týmové práci a jsme zvědaví na další ročník.


Grimpday 2023

Další novinky

Grimpday 2024

Grimpday 2024

Zlatý úspěch českých hasičů z Královéhradeckého kraje. Předčili světovou špičku v soutěži mezinárodních záchranných týmů na soutěži Grimpday v Belgii.
Český tým 5. na Rescue Great Day 2024

Český tým 5. na Rescue Great Day 2024

Sevilla na konci dubna hostila mezinárodní soutěž záchranářů Rescue Great Day, ve které skončil tým Rescue Czech Republic na 5. místě.