Hledat

Akce a projekty

SINGING ROCK podpořil a podporuje řadu akcí, závodů, expedic a dalších projektů. Všechny je vyjmenovat nelze, ale představíme ti alespoň ty hlavní.

MHFF Teplice nad Metují

Mezinárodní horolezecký filmový festival neboli Fesťák, který se koná vždy na konci srpna v Teplicích nad Metují, je v Česku jednou z nejdůležitějších společensko-kulturních akcí lezecké, potažmo outdoorové komunity. Na něm prostě nemůžeme chybět. Už mnoho let patříme mezi partnery, kteří festival podporují, a také se aktivně podílíme na jeho doprovodném programu. Mimo jiné zajišťujeme lezecké soutěže pro veřejnost, tradiční spárový workshop nebo oblíbené autogramiády Singing Rock lezců, mezi které patří třeba Lucka Hrozová, Tráva, Stoupa či bratři Stráníci. O Fesťáku by toho šlo napsat honě, ale nejlepší je, zažít ho na vlastní kůži. Tak příště doraz, potkáme se tam!


THT James

Ako sa máte, bratia? Singing Rock je dlouholetým partnerem Tradičního horolezeckého týdne, který každoročně v Tatrách pořádá Slovenský horolezecký spolek JAMES. V průběhu tohoto setkání se oslavují výročí, předávají se ocenění nebo probíhají přednášky hostů ze Slovenska i zahraničí. V minulých ročnících jsme se podíleli na zajištění doprovodném programu. Pořádali jsme lezecké či silové soutěže, podpořili jsme open-air bouldrové závody a pravidelně věnujeme ceny do soutěže o nejlepší horolezecký výstup uskutečněný v průběhu THT. Uvidíme, co vymyslíme na příště.

Správa skalních oblastí

Singing Rock úzce spolupracuje s Českým horolezeckým svazem, který vytváří vhodné podmínky pro provozování horolezectví na skalách České republiky. ČHS se stará o vybrané skalní oblasti, vyjednává povolení lezení s orgány ochrany přírody a s vlastníky pozemků, dohlíží na dodržování pravidel a podmínek lezení, eviduje lezecké oblasti a cesty, provádí školení osazování jištění a dle možností provádí namátkovou kontrolu a případnou údržbu jištění. Singing Rock za výhodné ceny dodává jisticí materiál, který ČHS nabízí správcům skalních oblastí na údržbu skal a prvovýstupcům na nové cesty. Ukázkovým projektem může být například přejištění lezecké oblasti Krkavka u Semil.

171134

HandiCamp

Začalo to v roce 2007, kdy nás oslovil HO Matahari o spolupráci s nevidomým horolezcem Honzou Říhou a dalšími nevidomými lezci, kteří v tomto oddílu působili. A z jedné akce se stala již tradice každoročního setkání ve skalách pro lidi s různým hendikepem. Tito lidé to v životě nemají jednoduché a při tom se nebojí vyzkoušet si skalní lezení, slaňování a jiné lanové aktivity. Ve spolupráci s horskými vůdci UIAGM vždy připravíme lezecké aktivity na celý víkend, zakončené příjemným posezením a setkáním s různorodými lidmi. Lidi i lokality se střídají, ale myšlenka zůstává stejná: Věnovat zdravotně postiženým lidem svůj čas a ukázat jim prostřednictvím lezení, že zvládnou překonávat překážky, které se jim postaví do cesty.

171132

Festival Pojď Dál

Již dlouhodobě zajišťujeme část doprovodného programu jednodenního festivalu Pojď dál, který organizují kapela The Tap Tap, zapsaný spolek TAP a Jedličkův ústav. Spolupráce začala nápadem Šimona Ornesta, duchovního otce festivalu, slanit s vozíčkářem ze střechy pražského Kongresového centra. To se nám povedlo, ale chtěli jsme výš. Slanit z Nuselského mostu. Roky se nedařilo získat povolení z pražského magistrátu, ale i tato překážka nakonec padla a v roce 2014 jsme zorganizovali historicky první slanění z Nuseláku. To se těšilo velkému mediálnímu i diváckému zájmu a díky tomu se slaňování na vozíku stalo tradicí tohoto festivalu. A v roce 2022 se nám podařilo dostat ještě výš. Kvůli revitalizaci parku Folimanka nebylo slaňování z Nuselského mostu možné, namísto toho se ale povedlo zajistit slanění vozíčkáře z věže Žižkovského vysílače. Opět jsme posunuli laťku vysoko a uvidíme, kam se nám podaří dostat příště.

171133

Lvice

„Reality show“ Lvice vznikla za účelem pomoci handicapovaným ženám vyrovnat se se svým životem, zvednout hlavu a jít sebevědomě dál. Tento projekt dává účastnicím prostor ukázat, že i přes svůj handicap, anebo právě díky němu, jsou opravdovými Lvicemi. Singing Rock se v jednom z minulých ročníků zapojil do této reality show realizací jedné z výzev, se kterou se musely popasovat. Na lezecké stěně Kladno měly možnost vypořádat se se strachem z výšky a na Polygonu Singing Rock si zase vyzkoušet, jaké to je pracovat ve výškách. Na další výzvu se Lvice můžou těšit již brzy.


European Tree Climbing Championship

Mistrovství Evropy ve stromolezení (ETCC) je pro arboristy nejen soutěžním kláním, ale zároveň poučným setkáním. Tato prestižní akce je příležitostí k výměně zkušeností a poznání jiných lezeckých technik a pracovních postupů nebo k seznámení se s novým vybavením na trhu. ETCC pozitivně zviditelňuje arboristickou profesi na evropském kontinentu a také rozvíjí kontakty mezi členy ISA, jejími evropskými pobočkami, přidruženými organizacemi a dalšími společnostmi z oboru. Singing Rock každoročně patří mezi partnery mistrovství a v průběhu akce zájemcům umožňuje testování stromolezeckého vybavení ze své produkce.

171135

Český tým na Grimpday

Grimpday je mezinárodní soutěž, která sdružuje záchranné týmy z celého světa (hasiče, civilní obranu, armádu a policii). Akce se koná v belgickém Namuru a jeho okolí. Soutěžní týmy plní úkoly související s pátráním a záchranou v nebezpečném prostředí. Díky své profesionální úrovni se Gripday stal uznávaným pojmem ve světě záchrany pomocí lanových technik.  Singing Rock se do této akce zapojuje ve spolupráci s českými hasiči, které podporuje v tréninku, materiálově ale i osobním zapojením školitelů z Polygon týmu.


Český tým na Rescue Great Day

Rescue Great Day je týmový závod záchranářů konaný ve španělské Seville. Vznikl za účelem získání nových znalostí a výměny zkušeností mezi různými složkami, které se věnují záchraně pomocí lanových technik. Klání se účastní profesionální oddíly i neprofesionální týmy ze Španělska i zahraničí. Singing Rock se do tohoto mezinárodního setkání zapojuje ve spolupráci s hasiči SŽDC. Český tým opět podporujeme v tréninku, materiálově ale také osobním zapojením školitelů z Polygon týmu.

171136