Hledat

Tonda, Radka a Petra

Rozjeli jsme seriál medailonků, ve kterém bychom ti chtěli trochu blíž představit některé lidi z naší Singáčské party. Seznam se s Tondou z kovovýroby a sestrami Kočárkovými, které umí čarovat s šicím strojem.

Tonda Kuzmanič

167181Tonda k nám přišel před pěti lety z firmy vyrábějící elektrovodiče. O mačkách si myslel, že jsou to kočky importované ze Slovenska, a kovací lis neviděl ani z rychlíku. Počáteční obavy z transformace montéra elektrovodičů na kováře Tonda dokázal rychle rozptýlit pečlivostí a ochotou učit se novému a dnes tak zastává jednu z nejtěžších a nejzodpovědnějších prací v naší kovovýrobě - je z něj kovář a kalič na plný úvazek. Když k Tondovu obětavému přístupu přidáte jeho věčný optimismus, máte kolegu k pohledání! Neboli, jak sám často s nadsázkou říká – není nic, co bych pro šéfův úsměv a prémie neudělal!

Z Tondy je tak nedílná součást naší firmy, kamarád, parťák a opora a my jsme moc rádi, že ho máme.

Mimo SINGING ROCK se Tonda nejradši věnuje svým dvěma dětem, ženě a včelám. Z ranních směn pospíchá domů, kde vymění kovářskou zástěru za kuchařskou, a z Tondy kováře je rázem Tonda MasterChef, který se nezalekne ani složitých receptů na pálení delikátních ovocných nápojů.

167182Za 4,5 roku v SINGING ROCKu Tonda vykoval

  • 9 082 karabin
  • 13 778 hlavic na cepíny
  • 83 767 arbo kroužků
Vykalil víc než 25 000 hrotů pro cepíny, 16 000 párů maček, tisíce skob a tuny železa. Zodpovídá za pevnost desítek tun hliníkových výrobků a polotovarů.

Radka a Petra Kočárkovy

167183Radka: „Před brány SINGING ROCKu jsem se postavila zhruba před 26 lety. Díky tomu jsem se podívala po světě, horách i skalách. A i přes občasnou dřinu je ta práce zajímavá a rozmanitá. Hlavně je tu ale super kolektiv!
Za těch skoro 30 let se toho hodně změnilo a posunulo vpřed. Když pominu začátky s batohy (a že jich bylo), tak nejvíc času jsem asi strávila se sportovními úvazky Attack a Zenith. To by se dalo počítat na tisíce kusů...
Jsem srdcem i duší z Krkonoš a jít (nebo běžet) na kopec je pro mě vždy dokonalým zážitkem v libovolném ročním období.


167184„Radúza“ je v SINGING ROCKu známá jako spolehlivá, usměvavá síla, která je vždy ochotná pomoci. Patří mezi naše původní jádro stejně postižených zaměstnanců, kteří pracovali nejen manuálně, ale také vymýšleli a spoluvytvářeli firemní kulturu i po práci. Patří prostě k Singáči, jako... jako Attack! :)

167185Petra je velká sportovkyně, její šicí stroj postupem času metamorfoval na věšák na medaile ze Spartan race :)) Stejně důsledná a výkonná je ale i pokud jde o práci na šicí dílně, za poslední dva roky jí pod rukama prošlo např. 700 krásných fialových Rocketů. Kromě běhání Petra také hasí, jezdí na kole, na bruslích, na koních, zkrátka miluje pohyb, volnost a přátele – a právě o tom je pro ni i práce v SR :)

Radku a Petru do SINGING ROCKu následovala i jejich sestra Šárka, kterou ti představíme třeba někdy příště.

Tonda, Radka, Petra

👉 Poznej další lidi ze Singáče.