Hledat

Podporované ogranizace

SINGING ROCK již od svého začátku podporuje řadu organizací a spolků, kteří se věnují rozvoji outdoorového průmyslu a problematice práce ve výškách. Kromě finanční a materiálové pomoci nabízí těmto organizacím také podporu v poradenských službách, dobrovolnictví ale i další formy pomoci a spolupráce.

Climbers Against Cancer (Lezci proti rakovině)

SINGING ROCK věrný heslu „lezci lezcům“, jako zatím jediný v České republice, podporuje tento výjimečný lezecký charitativní projekt.

Nejlepší lezci z celého světa již nabídli svou podporu kampaně tím, že nosí oblečení Climbers Against Cancer a po jejich vzoru i další lezci z celého světa zakoupením tohoto trička přispěli k boji proti rakovině. Veškerý výtěžek z prodeje nebo darů jde na mezinárodní výzkum rakoviny probíhající v mnoha výzkumných centrech po celém světě.

Připoj se i ty k lezcům z celého světa, kteří podporují CAC. Koupí trička nebo jiných produktů podpoříš dobrou věc, která se týká nás všech. Další info nalezneš na webu nebo na facebookovém profilu CAC.

107647

Český horolezecký svaz

Hlavní činností Českého horolezeckého svazu je podpora horolezectví ve všech jeho formách a disciplínách včetně skialpinismu a vytváření podmínek pro to, aby se tento sport mohl v České republice rozvíjet na rekreační i špičkové úrovni.

SINGING ROCK je partnerem ČHS a v součinnosti s ním se podílí na tvorbě metodických a bezpečnostních materiálů pro lezeckou veřejnost a také na materiálové podpoře jeho jednotlivých členů.

137518

Česká asociace canyoningu

Česká asociace canyoningu je zájmovou organizací, která sdružuje zájemce o canyoning v České republice a na Slovensku. Asociace je dobrovolnou, zájmovou, nepolitickou, sportovní a hospodářskou organizací, sdružující zájemce o sportovní činnost a vzdělávání v oblasti canyoningu.

SINGING ROCK podporuje členy této organizace a zároveň se podílí na metodice věnované canyoningu.

111062

European Outdoor Conservation Association (EOCA)

EOCA byla založena v roce 2006 jako nezisková organizace při European Outdoor Group (EOG) – největším profesním sdružením outdoorového průmyslu v Evropě. Hlavními cíli její činnosti jsou ochrana přírody a zpustošené krajiny a osvěta týkající se eliminování negativních vlivů na životní prostředí při výrobě outdoorového zboží. EOCA uznalo, že ekologické zatížení plynoucí z výroby je dále neúnosné a vytyčilo pro celý outdoorový průmysl hlavní cíl pro další období - ochranu životního prostředí a jeho zachování pro další generace.

EOCA sdružuje jakékoliv společnosti z outdoorového odvětví odhodlané aktivně se podílet na ochraně přírody a splňující stanovené podmínky. Hlavním cílem Asociace je získávání finančních prostředků z členských příspěvků, darů a akcí. Pomocí grantů následně finančně podporovat přímé regionální ekologické projekty předkládané charitativními a neziskovými organizacemi. 100 % z příjmů je rozdělováno na podporu projektů.

SINGING ROCK je členem této organizace od roku 2012 a přispívá tak na ochranu životního prostředí a jeho zachování pro další generace.

137560

IRATA

Industrial Rope Access Trade Association - byla založena ve Velké Británii za účelem  zajištění bezpečného pracovního prostředí pro výškové pracovníky. IRATA se za čtvrt století stala předním odborníkem v oblasti zajištění při výškových pracích a je v tomto sektoru jedinou globální asociací s mnoha členskými organizacemi po celém světě.

SINGING ROCK se jako první a zatím jediný v České republice, stal členem celosvětově uznávané asociace IRATA a naše nově otevřené kurzy IRATA tak dávají jedinečnou možnost získání nejlepší možné kvalifikace pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou.

107645

FISAT

FISAT (Fach- und Interessenverband für seilunterstützte Arbeitstechniken e.V.) je profesionální organizace pro každého kdo se zabývá lanovým přístupem pro práci ve výškách. V této oblasti poskytuje rozsáhlé informace týkající se lanového přístupu a lezeckých technik, od bezpečnostních norem, přes školení až po certifikační zkoušky pro pracovníky ve výškách. Přehled o různých oblastech problematiky práce ve výškách je  přínosem neustálého rozvoje pracovních metod a také eustálého zlepšování bezpečnosti v této oblasti práce.

SINGING ROCK je právoplatným členem této organizace a provádí tak komplexní školení dle metod FISATu pro všechny pracovníky ve výškách.

107646

Paleček

Paleček je sdružení lidí malého vzrůstu trpících převážně achondroplazií. Svým členům poskytuje především psychickou ale i fyzickou podporu. Spolek mimo jiné organizuje každoroční setkání lidí s poruchami růstu, která Singing Rock podporuje materiálovou výbavou a věcnými dary pro účastníky.

171137