Hledat

Olga Fedyuk

143500Jméno: Olha Fedyuk

Přezdívka: Olga
Zaměstnání: trenérka lezení, stavěč lezeckých cest
Lezu od roku: 2010
Stát: žiju v Portugalsku

Co tě na lezení baví?
Lezení je pro mě něco víc než jen sport. Je s ním spjatá celá životní filozofie, díky které mám to štěstí, že mohu poznávat nepoznaná místa, navazovat nová přátelství, setkávat se s jinými kulturami, sdílet zkušenosti a hodně se toho přitom naučit.

Jak jsi začala s lezením?
Začalo to programem ve škole, jehož součástí bylo lezení. A právě ono ve mně coby sport vzbudilo zvědavost. Po měsíci tréninku na stěně (duben 2010) jsem vstoupila do světa soutěží. V únoru 2011 jsem začala se skalním lezením a od té doby za tímto účelem každý víkend, o prázdninách a o dovolené cestuji do různých oblastí.

Ostatní zájmy?
Trénink, čtení, programování

Oblíbená lezecká oblast?
Margalef, Chulilla, La Hermida, Riglos, Naranjo

Nejhodnotnější výstupy a výkony?
Nejdůležitější titul, který jsem za svou dosavadní kariéru získala, byl titul národní šampionky FPME v boulderingu. Mezi mé nejlepší úspěchy ve sportovním lezení patří: 8b redpoint, "Pangeia titanium"; nejvyšší vylezená obtížnost na on sight: 7c; nejvyšší vylezená obtížnost na flash: 7c +.
Nejdůležitější hora v mé lezecké kariéře je Naranjo de Bulnes, kde jsem vylezla několik cest na západní stěně. Nejvíce odhodlání mě stály cesty „Gizon Berri Bat Naiz“ / „Soy un hombre nuevo“ a „Murciana“.

Plány do budoucna?
Poslat 8b +, 'Sonhos Picados, Sr. Do Salto. Obhájit titul národní šampionky, zúčastnit se mezinárodních soutěží a zlepšit si znalosti, co se týče tréninku.

Lezení za 100 let?
Podle mě bude úroveň skalního lezení pořád růst. Z lezení na stěně se stane úplně jiný, oddělený sport, bude v sobě mít víc prvků z parkouru a některé chyty budou dynamické (takže spousta předvádění).

Více informací o mě:
Instagram @Olgafedyuk ,Facebook @Olgafedyuk , 8a.nu

Olga Fedyuk