Hledat

Míra & Banán, Beyond Good and Evil

140729Na začátku roku 2020 Mirek Matějec (vývojář ze Singing Rocku) a Honza "Banán" Kolář v Chamonix zopakovali náročnou mixovou cestu Beyond Good and Evil v severní stěně Aiguille des Pélerins (3318m). Tuto již legendární linii přelezli v roce 1992 Andy Parkin a Mark Twight a od té doby má cesta řadu opakování. Nyní si jí mohli zapsat, se zakončením do vedlejší Rebuffat-Terray, i Míra s Banánem. Pánové, gratulujeme! 👏

Mirek k přelezu napsal: "Beyond Good and Evil na Aiguilles des Pélerins, cca 600m. ...někteří o ní sní dlouhá léta, mají ji na prvních příčkách seznamu cest, které chtějí v životě vylízt. Já o ní sice věděl, ale měl ji spojenou s přívlastky jako těžká, neodjištěná, výzva, zřídka kdy lezitelná... Prostě něco, na co člověk s tak minimálním "chamonixským" vzděláním ani nepomýšlí. Jenže to se může rychle změnit, kór když váš spolulezec má tuhle cestu životně vysněnou. Věděli jsme, že se cesta leze a je v supr podmínkách. A tak 22.1.2020 s Banánem tuto úžasnou linii v neskutečných podmínkách přelézáme. Nutno dodat, že poslední 3délky cestou Rebuffat-Terray, což ale i tak byly nejtěžší délky celé cesty."

A ještě pár fotek:

Míra & Banán, Beyond Good and Evil


Další novinky

 František D’Agostino, Yosemity – 3 těžké bigwally během 2 týdnů

František D’Agostino, Yosemity – 3 těžké bigwally během 2 týdnů

František D'Agostino se svým americkým parťákem Samuelem Strohem zazářili letos na jaře v Yosemitském údolí. Během dvou týdnů vylezli volně tři těžké bigwally, 2 z nich do 24 hodin. Přečti si, jak se borcům zadařilo vylézt parádní kousky v light-and-fast stylu.

Vatnajökull: sestup do pekla (a výlez zpět)

Vatnajökull: sestup do pekla (a výlez zpět)

Zajímá tě, jaké je lezení v ledovcových moulinechIsland je jedna z nejlepších destinací na provozování této jedinečné formy ledolezení. Na začátku roku se tam vypravil Carlos „Citro“ Logroño, který se s námi podělil o svoje silné zážitky.