Hledat

Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

140659Na konci listopadu 2019 si náš kolega Lumír Fajkoš (obchodní zástupce pro ČR) na své konto připsal parádní volný přelez. Na Slovensku volně zopakoval třídélkovou cestu na Kostolecký dóm (známý také jako Strecha Slovenska).

Lumír k tomu napsal následující info:

28. 11. 2019 se mi podařil první volný přelez cesty Zvon v Kostolecké úžině, resp. na Kostolecký Dóm. Je to třídélková cesta Dina Kuráňa z roku 1996, kterou vylezl jako 8 A2e.

Cesta mi relativně sedla a tak jsem klasifikaci zatím navrhnul 9+/10- s tím, že další přelezci potvrdí, případně zkorigují nahoru (nebo dolů)...

  1. délka cca 8/8+: místy lámavá, místy špinavá a místy vlhká. Nicméně velmi pěkná a dlouhá délka, kde si člověk zaleze.
  2.  délka cca 9+/10-: po rezavých skobách (kladivo na zatlučení vypadlé se hodilo…) a nýtech. V boulderu jsme s Peťom ulámali snad všechny chyty, které vypadaly jako použitelné. To, co zbylo, vypadá relativně pevně.
  3.  délka cca 8/8+: silově technické lezení v pevné skále s odlezy a epickým výlezem na vrchol Dómu.
Summary: famózní třídélková linka v levé hraně dómu s expozicí a perfektním lezením srovnatelné s horskými vícedélkami. Ostatně za to bych rád vyzdvihnul a poděkoval Peťovi Macúšovi, který stojí za vizí volného přelezu a který mě k tomu přizval. Díky!

Skvělá práce, hoši!
Gratulujeme.

Pohled na Kostolecký Dóm (foto z turistika.cz)
Nad Kostoleckou tiesňavou

Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

Další novinky

Taťka

Taťka

Podívej se na povedený dokument o Martinu Stráníkovi od Honzy Šimánka. Film měl premiéru na loňském Fesťáku a teď je online.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Veselé Vánoce a šťastný nový rok

Planeta zase jednou oběhla kolem slunce, do dalšího cyklu vám přejeme hodně štěstí a nadhled.