Hledat

Koen Baekelandt

136896Jméno: Koen Baekelandt

Přezdívka: Koentje
Zaměstnání: spolumajitel bouldrovky @Rhino Boulder Gym / national route setter / trenér
Lezu od roku: 2007-2008
Stát: Belgie

Co mě na lezení baví?
Potkávání nových lidí a poznávání nových míst.
Když se můžu potloukat po skalách a nebo na místní lezecké stěně, pokud zrovna nejde pracovat na vlastních projektech. Onsight lezení i úplně obyčejné lelkování. To všechno je super, hlavně když se o to můžete podělit s lidmi, které máte rádi

Jak jsem začal s lezením?
Nedaleko, kde jsem vyrůstal, byla stará lezecká stěna. Brácha mě tam vzal a brzy se z toho stala moje vášeň. A velice záhy jsem si zamiloval i lezení venku.

Oblíbená lezecká oblast?
Freyr, Rodellar, Gorges du Tarn.

Nejhodnotnější výstupy?
Ali Hulk Extensión Total 8c+/9a (Rodellar)
Helms Deep 8c+ FA
Helms Deep 8c+ FA
Minas Tirith 8c+
Hulk Extension total 8c+
Ragnarok 8c FA
Ode to no one 8c
Bleurp 8c
El Hijo Libre 8c
The Mummy 8c

Boulder:
Rivered 8B
Minas Tirith 8A+ FA
Spirito Indomito 8A+
Opium 8A
Octopussy 8A
La Balance 8A
Trojan War 8A
Conan 8A

Plány do budoucna?
Rád bych strávil víc času ve Španělsku a věnoval dost času objevování nových míst. Kromě toho dál trénuji na naší lezecké stěně. Až to bude možné, bylo by hezké zdvihnout laťku ještě o kousek výš. A kromě toho je fajn moci se o všechno, co umíme, podělit s kolegy, kteří jsou také zapálení sportovci.

Lezení za 100 let?
To je vtipné, posledně, když jsem na tuhle otázku odpovídal (asi tak před deseti lety), řekl jsem: „Z lezení se stane olympijská disciplína.“ A vida – už je to tady.

Takže teď bych řekl, že se z lezení bude postupně stávat čím dál mainstreamovější sport! Což bude mít na náš sport a podnikání pozitivní i negativní dopad. Vznikne spousta potenciálních nových pracovních míst (stěny, obchody, trenéři, vývoj produktů...). A celá lezecká scéna poroste, budeme mezi sebou sdílet víc vědomostí a lidé budou mít snadný a rychlý přístup ke kvalitnímu tréninku. Lezecké stěny rostou všude po světě jako houby po dešti. Lezení uvnitř pod střechou bude čím dál méně propojeno s lezením venku a samo sobě se stane plnohodnotným sportem. Negativem je, že všichni tito noví lidé (nebo alespoň někteří) budou chtít objevovat i venkovní terén. A příroda se se špatným chováním lidí bude muset umět vypořádat. V tomto ohledu si myslím, že se budeme muset kvůli ochraně skal uchýlit k systému „povolení“ k přístupu do těchto míst.
Drobná osobní poznámka: važme si prosím přírody v zájmu těch, kteří přijdou po nás....

Více informací o mě:

Podívejte se na Koenův Instagram a jeho profil na Facebooku

Koen Baekelandt