Hledat

HandiCamp 2012

95938SINGING ROCK ve spolupráci s Teiresias (střediskem pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity) a HO Matahari uspořádali víkendovou lezeckou akci určenou především (ale nejen) lezcům a horolezcům se zdravotním postižením. Místem tohoto, v pořadí již VI. Handicampu, byla tentokrát lezecká oblast Rabštejn v Jeseníkách.

A jak to probíhalo? V pátek večer se postupně sjížděli všichni účastníci a v útulné hospůdce na Rabštejně jsme plánovali nadcházející dny. Kromě lezeckých plánů jsme se i přiučili lekci znakového jazyka, která byla obzvláště vydařená.

V sobotu jsme se usídlili na náměstíčku mezi 2. a 3. věží, kde jsme připravili několik cest na top rope, kdo chtěl, mohl si vyzkoušet prusíkování a slaňování a hlavně, největší atrakcí bylo přemostění z 3. na 2. věž. Počasí nám přálo, ale nepříjemný vítr nás docela otestoval, jak jsme vybaveni na zimu. V podvečer, řádně vymrzlí, jsme se opět přemístili do útulné hospůdky, kde Ví'ta s Tondou promítli něco ze života horských vůdců.

Neděli jsme věnovali už jen a jen lezení, vyzkoušeli jsme krásné cesty na Rigo, Zelená, Sokolí spára a další. Obtížnostně trochu těžší než v sobotu, delší, ale o to byla větší radost při zdolání vrcholu. Odpoledne jsme se společně sbalili a rozloužili a dle dojmů všech účastníků se všichni těšíme na další Handicamp.

Díky všem za účast, za pomoc při organizaci a samotném lezení a věříme, že se příští rok sejdeme ještě ve větším počtu.

HANDICAMP 2012


SINGING ROCK TEAM


Termín: víkend 14. – 16. září 2012

Místo:
lezecká oblast Rabštejn v Jesenikách (Velký Rabštejn)

Ubytování: Horská chata Rabštejn
, v chatce, v karavanu, ve stanech (kapacita v chatce a karavanu omezena, nutný vlastní spacák, cena 80,-Kč osoba a noc, stan 20 Kč/noc)
Strava: vlastní, pro zájemce bude možno zajistit společnou večeři (bude upřesněno)
Doprava: individuální, pro předem přihlášené se pokusíme nějak zkoordinovat (svoz – rozvoz autem apod.).

Přihlášky a více informací: Saša Zvonek zvonek@teiresias.muni.cz , Honza Zámečník honza@singingrock.cz , Jirka Bydžovský bydja@atlas.cz

Těšíme se na setkání na Rabštejně...

Další novinky

Míra & Banán, Beyond Good and Evil

Míra & Banán, Beyond Good and Evil

Na začátku roku 2020  Míra Matějec a Honza Kolář zopakovali náročnou mixovou cestu Beyond Good and Evil v severní stěně Aiguille des Pélerins...
Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

Lumír Fajkoš, Zvon 9+/10-

Na konci listopadu 2019 si náš kolega Lumír Fajkoš na své konto připsal první volný přelez třídélkové cesty Zvon na Kostolecký Dóm...