Hledat

Festival horolezeckých filmů Český ráj

113744SINGING ROCK vás zve na první ročník Festivalu horolezeckých filmů Český ráj, který se uskuteční na Hrubé Skále u Turnova ve dnech 19. - 21. června 2015.

Festival proběhne v prostorách zámeckého hotelu Hrubá Skála a v areálu lázní Sedmihorky.

Těšit se můžete, mimo jiné, na soutěžní i nesoutěžní filmové projekce, přednášky, výstavy, semináře, metodický den ČHS, slacklajny, soutěže, večerní koncerty či na moderované prohlídky Skaláku.

Součástí doprovodného programu budou také SINGING ROCK outdoorové aktivity v Outdoor zóně na zámeckém valu u 1. nádvoří. Připravili jsme pro vás slacklajnu bezpečnou i pro děti, ziplajnu přes hradní příkop a pro silné borce a borkyně trenažér stropové spáry a tréninkovou drytoolovou desku. Kromě těchto aktivit najdete v Outdoor zóně i SINGING ROCK prodejní stánek, ve kterém si budete moct pořídit lezecké vybavení za festivalové ceny. Prodejní stánek a outdoorové aktivity vám budou k dispozici po všechny tři dny festivalu: pátek 12:00-18:00, sobota 10:00-18:00, neděle 9:00-15:00.


113746SINGING ROCK slackline

V areálu festivalu bude natažená více lajn. Ta naše nebude zdaleka nejvyšší ani nejdelší, zato ale bude bezpečná i pro děti či začínající lajnaře. Přijďte otestovat svou rovnováhu. Jak se to dělá můžete okoukat třeba od Anči Kuchařové, která se pokusí strávit 24 hodin ve vzduchu.


113748SINGING ROCK zipline

Budete-li si chtít doplnit adrenalin, neváhejte vyzkoušet lanovku, která bude natažená mezi zámeckými valy. Přejezd nad hradním příkopem bude zážitkem pro malé i velké.
113754SINGING ROCK Separate Reality spára

Máte to daleko do Yosemitského národního parku, abyste zkusily přelézt tamní slavnou cestu Separate Reality? Nevadí, my vám dáme možnost alespoň častečně zakusit pocity, jaké mají lezci v její kultovní stropové spáře. Přijďte otestovat svoje žáby na naši Separate Reality spáru  :-)


113745SINGING ROCK drytool board

Na silné ženy a na silné muže čeká i 3,2 m dlouhá tréninková drytoolová deska. K dispozici bude stejně jako ostatní aktivity od pátku do neděle, v sobotu ale na ní můžete vyhrát zajímavé věcné ceny v naší soutěži. Pravidla jsou jednoduchá - budeme počítat, kdo s pomocí cepínů přeleze nejvíckrát tam a zpět. V čase od 10:00 do 15:00 bude probíhat kvalifikace, v 16:00 začne finále. V ženské a mužské kategorii ceny obdrží první tři nejlepší. O co přesně jde se můžete podívat v "instruktážním" videu.113747SINGING ROCK prodejní stánek

V prodejním stánku budete mít možnost pořídit si lezecké vybavení od Singing Rocku za zvýhodněné festivalové ceny. Ideální příležitost, jak si na začátku léta doplnit nebo obměnit lezecký materiál. Nové věci můžete hned otestovat v okolních skalách :-)
113752SINGING ROCK se vedle outdoorových aktivit bude také podílet na metodickém dni ČHS, který bude, kromě jiného, zaměřený na problematiku jištění na pískovci, zachytávání pádu prvolezce nebo na první pomoc po pádu. Akce bude probíhat v sobotu v Outdoor zóně a na skalním útvaru v hradním příkopu od 10:00 do 18:00. V rámci metoďáku si budete moct vyzkoušet novinky z naší produkce, především helmu PENTA nebo některý z nové kolekce úvazků.

Jedním z hostů festivalu bude i členka SINGING ROCK Climbing Teamu, přední drytoolová lezkyně Lucka Hrozová. Nenechte si ujít její prezentaci, na které poreferuje o svých úspěších či plánech do budoucna. K vidění bude i profilový dokument LUCKA aneb o cepínech, medailích a životě vůbec od Jiřího Reinera. Setkání s Luckou bude v sobotu od 11:30 v hradním příkopu.Další informace o festivalu:


Těšíme se s na setkání s vámi na Hrubé Skále
SINGING ROCK Team

Další novinky

Martin Stráník, z boulderů na písek

Martin Stráník, z boulderů na písek

Jestli sleduješ Martina, tak ti určitě neuniklo jeho tažení na českém písku. Vloni toho Martin posekal požehnaně a ani letos nezahálí. Přelezy, které přidal toto jaro, jen potvrzují jeho zápal.

Nová generace sportovních sedáků je tu

Nová generace sportovních sedáků je tu

Přichází nová generace sportovních sedáků. Zajímá tě, co přináší nového? Přečti si rozhovor s naším specialistou na lezecké úvazky Mírou Matějcem, který je navrhl a vyvinul.