Hledat

Bezpečnostní komise UIAA vydala doporučení pro vyznavače canyoningu

Mezinárodní horolezecká federace (UIAA) vydala bezpečnostní upozornění týkající se canyoningových úvazků. Upozornění přichází poté, co v posledních letech došlo k poškození při používání třech úvazků nesouvisejících značek a modelů, naštěstí bez vážného zranění.

172078

UIAA SafeCom, bezpečnostní komise UIAA, provedla tahové zkoušky na canyoningových úvazcích, které byly čtyři roky používány v půjčovnách. Výsledky ukázaly, že pevnost některých postrojů výrazně klesla, v některých případech až na 10 % standardní hodnoty.

UIAA se obává, že by to mohlo představovat závažný bezpečnostní problém, a vyzývá k dalšímu výzkumu procesu stárnutí canyoningových úvazků. Mezitím UIAA doporučuje pravidelně kontrolovat úvazky a měnit je, pokud vykazují známky opotřebení nebo poškození. 

Pro více informací navštivte web UIAA

Další novinky

HandiCamp 2023

HandiCamp 2023

Letošní 17. ročník Handicampu - víkendové lezecké akce určené především (ale nejen) lezcům a horolezcům se zdravotním postižením se uskuteční v půlce září od 15. - 17. 9.2023. Místo konání jsou osvědčené a již vyzkoušené skalní útvary v Českém ráji, Suché skály.
Výstupy roku 2022

Výstupy roku 2022

V pátek 25. 8. 2023 byly na Mezinárodním horolezeckém filmovém festivalu v Teplicích vyhlášeny🏆 Výstupy roku ČHS 2022. I v letošním roce mezi oceněnými zazářil Singing Rock tým.