Hledat
Nedílnou součástí PZS jsou různé kotevní sloupky a prvky pro uchycení vodících lanek a kolejnic. Zde v krátkosti představujeme sloupky ALTIFIX a PST, přehled dalších upevňovacích prvků najdete v přiloženém katalogovém listu.

ALTIFIX
Patentované kotevní sloupky, které v případě pádu osoby pohltí energii sklopením a neponičí tak střešní plášť. Tyto na trhu jedinečné sloupky byly schváleny v souladu s požadavky normy EN 795, třídy C a A. Kotevní body ALTIFIX lze použít jako součást lankového systému, tak i  jako samostatný zabezpečovací bod. Sloupky se snadno instalují na všechny druhy střešních konstrukcí.

 • Vysoká přizpůsobivost
  Instalace shora, na všechny typy střešních plášťů.
 • Univerzálnost
  Lze použít jako samostatný kotevní bod nebo součást celého lankového systému.
 • Snadná instalace
  Instalace bez většího zásahu do střešního pláště
 • Kvalita
  Odolné proti korozi, vyrobené z nejkvalitnější nerezové oceli
 • Úspora peněz
  Sloupek je možné vyměnit bez poškození hydroizolační membrány
PST
PST sloupky se využívají tam, kde konstrukce střechy neumožňuje instalaci bodů ALTIFIX. Tyto sloupky lze připevnit přímo na rámovou konstrukci. Speciální „rukávy“ a membrány poskytují dokonalou hydroizolační ochranu.

 • Vysoká přizpůsobivost
  Lze upevnit na betonovou, ocelovou nebo dřevěnou konstrukci.
 • Univerzálnost
  Lze použít jako samostatný kotevní bod nebo součást celého lankového systému.
 • Snadná instalace
  Díky speciálním upevňovacím sadám dokonale vyhovuje nejrůznějším typům střech.

Video

Ke stažení

katalogový list PDF - 1,3 MB
Aktivity ve výškách jako je horolezectví, jeskyňářství, slaňování, skialpinismus, záchranářské a výškové práce jsou nebezpečné aktivity, při kterých jsou možná zranění i smrt. Před použitím tohoto výrobku je nezbytné:
důkladně pročíst a pochopit návod k použitíseznámit se s možnostmi a omezeními tohoto výrobkuznát odpovídající způsoby jištění a metodiky použití výrobku (případně absolvovat odborné školení)znát a akceptovat riziko spojené s prováděnou činností
V případě neporozumění návodu k použití nebo problému s použitím kontaktujte SINGING ROCK.