SINGING ROCK podporuje handicapované horolezce

107656SINGING ROCK je lezení a toto krédo naplňuje beze zbytku.

V SINGING ROCKu pracují lezci pro lezce a to bez výjimky. Proto SINGING ROCK podporuje nejenom závodní lezce, kteří jsou vidět na stupních vítězů a na titulních stránkách časopisů, ale i lezce nevidomé, neslyšící či jinak handicapované.

SINGING ROCK
již řadu let vybavuje horolezecké oddíly a sdružení, která se věnují handicapovaným lidem na skalách a umělých stěnách. Vedle toho se všakrozhodl navíc věnovat těmto lidem i svůj čas. Proto již několik let organizuje každoroční setkání handicapovaných horolezců HandiCamp. Náplní těchto setkání je, kromě vlastního lezení (pohybu ve skalním terénu), i metodický výcvik. Jedním z cílů je, aby se účastníci campů stávali samostatnějšími. Vyškolení a zkušení handicapovaní lezci potřebují méně osob pro svou asistenci a získanou větší jistotu využijí při samostatném lezení.

Kromě pořádání HandiCampů se podílíme na organizaci nebo materiálově podporujeme další akce, závody a projekty, díky kterým handicapovaní zažívají pocit radosti z lezení, pohybu a života vůbec...


Podpořené akce

133700HandiCamp 2017

Setkání lezců a se se zdravotním postižením (i bez něj) se v roce 2017 uskutečnilo v Jeseníkách na Rabštejně. Všichni zúčastnění si mohli dosyta užít lezení, které doplnil například kurz znakového jazyka nebo nácvik záchrany zraněného-odříznutí z lana. Akce se opět vydařila a my se už těšíme na příští HnadiCamp, který proběhne v květnu 2018.

128865Slanění Nuselského mostu na invalidním vozíku 2017

SINGING ROCK tradičně podpořil benefiční festival Pojď dál, který se odehrál v Praze v sobotu 13. května 2017. I letos jsme zajistili slaňování Nuselského mostu na invalidním vozíku (i bez něj). Svou odvahu za zvuku bubnů opět otestovala celá řada hendikepovaných i nehendikepovaných zájemců o adrenalinový zážitek...

127377Amaterské lezecké závody pro neslyšící

SINGING ROCK s radostí podpořil Amaterské lezecké závody
pro neslyšící, které se konaly v sobotu 4. března 2017 v Brně na lezecké stěně Klajda. Závody byly určeny nejen zkušenějším lezcům, ale také úplným začátečníkům.
122732HandiCamp 2016

Jubilejní desátý handicamp se uskutečnil o víkendu 27. - 29. května 2016 v již ozkoušených Suchých skalách, základnou byl Camp Ostrov Malá Skála. Setkání se opět vydařilo, počasí moc nezlobilo a všichni si do sytosti zalezli....122004Slanění Nuselského mostu na invalidním vozíku 2016

Stejně jako v předchozích letech SINGING ROCK nechyběl na festivalu hudby a pohybu Pojď dál, který se konal 7. května 2016 v Praze. Pod vedením našich profesionálů opět probíhalo slaňování Nuselského mostu (nejen) na invalidním vozíku.Mezi těmi, kdo se nechali spustit do hlubin, byli i zpěvák Janek Ledecký nebo místopředseda vlády Pavel Bělobrádek. Podívejte se na fotky a reportáže z této akce.

115124HandiCamp 2015

IX. ročník horolezecké akce HandiCamp proběhl o víkendu 2. - 4. října 2015 na Vysočině v osvědčených lokalitách Drátník a Čtyři palice. Sice již v pokročilé roční době, ale nakonec s přívětivým počasím. Nejen že ruce na skále nezábly a nebylo mokro. Ale i Ti, co neměli moc teplé spacáky, to ve stanech přežili a ráno se mohli ohřát v budkách s přímotopy těch „šťastlivců“, co si je rezervovali jako první.

113767Generali SURVIVAL 2015

SINGING ROCK podpořil další ročník 24-hodinového outdoorového závodu paraplegiků a sportovců bez handicapu GENERALI SURVIVAL, který se konal o víkendu 12. - 14. června 2015. Místem klání byly tradičně Poněšice u Hluboké nad Vltavou. Organizátoři opět připravili náročnou trať, která otestovala fyzickou a psychickou připravenost všech závodníků.


113564Slanění Nuselského mostu na invalidním vozíku 2015

SINGING ROCK již tradičně podpořil prvomájový bezbariérový festival hudby a pohybu Pojď dál. Třetí ročník začal stejně jako ten předchozí slaňováním Nuselského mostu na invalidním vozíku pod vedením profesionálů ze SINGING ROCK Teamu. Prvním odvážlivcem, který se nechal spustit do parku Folimanka, byl kapelník The Tap Tap Šimon Ornest. Po něm si slanění vyzkoušeli vozíčkáři z Jedličkova ústavu a známé osobnosti (Káča Šůlová, Lucie Výborná, Tomáš Hanák a další...).

108184HandiCamp 2014

Setkání lezců a horolezců se se zdravotním postižením (i bez něj) s pořadovým číslem osm se konalo o víkendu 12. - 14. září 2014 na Čertových kamenech u Jeseníku. Základnou nám byl chatový tábor v Bělé pod Pradědem. I přes nepřízeň počasí, si všichni parádně zalezli, slaňovali a někteří dokonce i vyzkoušeli jeskyni Rasovna. Díky všem za účast a těšíme se na setkání na dalším HandiCampu.

108731Generali SURVIVAL 2014

SINGING ROCK i v roce 2014 podpořil Generali SURVIVAL, open akademické mistrovství České republiky dvojic v přírodním víceboji dvojic, 13. ročník přírodního víceboje a 5. ročník závodu vozíčkářů. Tento 24-hodinový outdoorový závod paraplegiků a sportovců bez handicapu se konal v polovině června v Poněšicích u Hluboké nad Vltavou. (reportáž České televize)

106283Slanění Nuselského mostu na invalidním vozíku 2014

SINGING ROCK na začátku května 2014 podpořil festival Pojď dál, který se konal ve prospěch sbírky na dostavbu areálu Jedličkova ústavu. Součástí této akce bylo slanění pražského Nuselského mostu, které probíhalo pod vedením SINGING ROCK Teamu. Z výšky 42,5 metru se dolů spustili vozíčkáři z Jedličkova ústavu a známé osobnosti. Mezi nimi paralympionik Zdeněk Krupička, olympijská medailistka Eva Samková, zpěvák Kamil Střihavka, herec Tomáš Hanák či moderátorka Lucie Výborná.

100596Expedice Muztagh Ata

Do Pamíru se chystá zajímavá dvoučlenná expedice ve složení Zdeněk Hodinář a Markéta Hanáková. Jejich cílem je Muztagh Ata nebo-li Otec ledových hor, který je se svou výškou 7546 metrů třetí nejvyšší horou Pamíru. Markéta Hanáková je příkladem pevné vůle a životního optimismu – více už prozrazuje sama: „Na podzim roku 2009 to vypadalo, že s lezením, horami a sportem je konec. Zcela nečekaně mi byl totiž kvůli skryté vrozené srdeční vadě implantován kardiostimulátor. Přesto se mi s pomocí lékařů podařilo vrátit zpět do hor a na skály. Cesta to rozhodně lehká nebyla.“ SINGING ROCK podpořil materiálově tuto expedici a bude držet palce, aby jejich cesta na vrchol byla co nejjednodušší.

99403HandiCamp 2013

V pořadí sedmý Handicamp se uskutečnil v Jižních Čechách v malebném údolí řeky Lužnice pod Táborem. Zde se nachází příjemná výletní restaurace Harachovka s přilehlým kempem. Restaurace vytváří přirozené centrum k návštěvě místních lezeckých lokalit. Jedná se sice o lehčí až těžké terény, které asi neosloví výkonnostní lezce. Ale o to více si zde zalezou víkendoví a rekreační lezci. A jak to letos probíhalo?

99586Slanění z Kongresového centra (100 let Jedličkárny)

SINGING ROCKve spolupráci s Šimonem Ornestem a Martinem Trčkou uspořádali historicky první slanění vozíčkářů z budovy Kongresového centra. Z budovy pražského Kongresového centra v sobotu 4. května 2013 dopoledne postupně slanili tři vozíčkáři. Slaněním pokořili přes 25 metrů vysokou stěnu. Akce byla součástí prvního ročníku festivalu "Pojď dál", který se konal k oslavě 100. výročí založení Jedličkova ústavu.

99585HandiCamp 2012

SINGING ROCK ve spolupráci s Teiresias (střediskem pro pomoc studentům se specifickými nároky Masarykovy univerzity) a HO Matahariuspořádali víkendovou lezeckou akci určenou především (ale nejen) lezcům a horolezcům se zdravotním postižením. Místem tohoto, v pořadí již VI. Handicampu, byla tentokrát lezecká oblast Rabštejn v Jeseníkách.


99402HandiCamp 2011

O víkendu 14. - 15. 5. 2011 na Blatinách na Vysočině, proběhlo horolezecké setkání pro mládež se zdravotním postižením. Poprvé se letos sešly skupiny s různým druhem postižení: zrakově postižení, neslyšící a tělesně postižení. Svými záměry a cíly tato akce volně navazovala na předchozí aktivity oddílů ve snaze zpřístupnit horolezecký sport cílové skupině zdravotně postižené mládeže s důrazem na bezpečnost a samostatnost každého lezce...


Starší akce:


Další odkazy:

  • Honza Říha - nevidomý horolezec, který kromě vlastního lezení předává své zkušenosti ostatním handicapovaným lezcům...
  • Roman Ruský - lezecké eso mezi nevidomými horolezci...

Podpora handicapovaných horolezců: