Monika "Momo" Kuhn-Gáberová

111086

Jméno:
Monika Kuhn-Gáberová
Přezdívka: Momo
Zaměstnání: student na VŠ (Zdravotnický záchranář)
Rok narození: 1992
Lezu od: narození


Co mě na lezení baví?

Všechno co u lezení je. Příroda, skály, kamarádi… Je to můj životní styl.

Jak jsem začala s lezením?
Začala jsem už jako malá, díky mým rodičům, kteří lezli, lezou a lézt budou. Poprvé jsem byla ve skalách, když mi byly dva měsíce a myslím si, že od chvíle co jsem se postavila poprvé na nohy, mě naši navázali na uzel a už jsem se toho nezbavila.

Ostatní zájmy?
Baví mě spousta ostatních sportů a kdybych měla vybrat ty nejoblíbenější tak to je asi snowboard, skialpy a přes léto kolo. Dalším mým koníčkem jsou domácí potkani. Máme s bráchou každý svého a chtěli bychom je jednou pořádně vycvičit.

Proč závodím?
Momentálně moc nezávodím, věnuji se převážně lezení venku. Ale na závodech mě jinak baví to, že mě vždy můj výsledek namotivuje k většímu tréninku. A setkám se tam se spoustou kamarádů.

Oblíbená lezecká oblast?

Rocklands, Frankenjura a ty naše české všechny.

Nejhodnotnější výstupy a výkony?
Nedokážu si vybrat, který byl pro mě nejhodnotnější. Pro mě jsou všechny obtížné přelezy rozdílné a zároveň hodnotné. Považuji za dobrý výstup třeba boulder v Chironicu Confession Of Scrap Artistst (původně 8A shozené na 7C). Sice to nepatří mezi nejtěžší obtížnost, co jsem vylezla, ale nejhodnotnější co se týče pocitu z přelezu. V bouldru bylo posledních pár kroků nejtěžších a nejedná se zrovna o nízký boulder (5m). Měla jsme s sebou jen dvě bouldermatky a jednoho chytače - Lubu (v průvodci doporučovali hodně chytačů a hodně bouldermatek) a i přes jeden ošklivý pád shora se mi to podařilo přelézt.
(přehled Moničiných přelezů najdete v deníčku na Lezci, výběr je uveden zde)

Největší zážitek z lezení?
Každý lezecký den je pro mě super zážitkem. Jinak pro mě byl pecka zážitek šestitýdenní lezecký výjezd do Afriky - Rocklands.

Plány do budoucna?
V letošním školním roce plánuji dodělat školu, dodělat si nástupní praxi v oboru a ten další rok mám v plánu se podívat aspoň na rok někam do zahraničí (Austrálie, Kanada, Nový Zéland???). A samozřejmě bušit, bušit a bušit.

Lezení za 100 let?
Na vápně bude všechno více oklouzané a ve skalách bude čím dál větší počet lidí. Hlavně doufám, že to v přírodě nebude vypadat jak někde na skládce. Myslím si, že se tento sport stane více populárním a bude se zavádět i do škol.

Více informací o mě:
Více informací o mě naleznete na mém blogu.
A jen tak obecně asi to, že mám ráda všechny milé a upřímné lidi. K jídlu si ráda dám lasagne od mamky a těstoviny s nivovou omáčkou od Adama. K pití si ráda dávám jahodový džus a z alkoholu mám nejraději Bohemku. Ráda poslouchám Parova Stelara a když mám krizi tak Kašpárek v rohlíku.

Užívejte si život, jak nejvíc můžete!
                                                                                                                                   [aktualizováno: 1/2015]

Články, videa, odkazy o Monice


Monika Kuhn-Gáberová