HandiCamp 2014

108185HandiCamp - víkendová lezecká akce určenápředevším (ale nejen) lezcům a horolezcům se zdravotním postižením.

Místem letošního, v pořadí již VIII. HandiCampu byly Čertovy kameny u Jeseníku, skalní oblast, která se nachází, jak již z názvu vyplývá, poblíž města Jeseník. Skály se skládají z vyvřelého pegmatitu a tvoří ji několik věží a okrajových skal. Materiál je velice pevný a poskytuje krásné lezení na plotnách, v kolmých i převislých stěnách. Skály dosahují výšky do 25 metrů a nabízí cca 90 cest obtížnosti III až IX-.
(Více informací o lokalitě naleznete v průvodci.)

I přes nepřízeň počasí, si všichni parádně zalezli, slaňovali a někteří dokonce i vyzkoušeli jeskyni Rasovna. Díky všem za účast a těšíme se na setkání na dalším HandiCampu!

SINGING ROCK Tým

Fotogalerie, videoreportáž a rozhovor s Honzou Zámečníkem


(Videa jsou opatřené titulky. V případě, že se vám nezobrazují, zapněte si je na spodní liště videa.)
HANDICAMP 2014 - PROPOZICE:

TERMÍN: 12. - 14. 9. 2014, akce se koná za každého počasí.

SRAZ: v pátek 12. 9. 2014 do 19:00 hod v Chatovém táboře Bělá pod Pradědem (mapa).

DOPRAVA:   
individuální - auto, vlak (vlaková stanice Jeseník), autobus (autobusová zastávka Bělá pod Pradědem - Domašov "Obecní úřad"). Na místě během výcviku pak budeme dopravu řešit auty. Jedná se o přesun ke skalám cca 10 km. Kousek od skal (cca 300 m) je možnost parkování u restaurace Čertovy kameny. Možno si vzít případně i kolo.

UBYTOVÁNÍ:  
Chatový tábor v Bělé pod Pradědem (pod Keprníkem u Keprnického potoka), možnost ubytování ve 2 - 4 lůžkových chatičkách, možnost postavení vlastního stanu; dvě společenské místnosti pro 20 až 30 lidí; dvě hospody poblíž, kde bude sobotní společné stravování (cca 300 m od tábora). Koupání v nádherném průzračném horském potoce, ohniště na opečení buřtů, v případě zájmu indiánská sauna.

STRAVA:  
vlastní zásoby a kulinářské umění, restaurace, táborák. Pro předem přihlášené bude zajištěna sobotní společná večeře.

VÝSTROJ A VÝZBROJ:
           
  • sportovní oblečení a obuv do každého počasí - není špatného počasí, jen špatné oblečení!
  • lezecká výbava - kdo má vlastní, vezme si s sebou, jinak budou k dispozici k zapůjčení úvazky, helmy, lezečky (omezeně).

PROGRAM:

pátek:  
sraz v Bělé pod Pradědem v 19:00hod., seznámení s programem, představení organizátorů a celé oblasti Čertovy kameny jako terénu k lezení, seznámení se, kurz znakového jazyka, společenské hrátky, kytara, …

sobota:  
dopoledne přesun na Čertovy kameny, lezení, slanění, výstup po laně a další lanové aktivity; metodika pod zkušenými vůdci UIAGM

neděle:  
dopoledne přesun na Čertovy kameny, lezení, nácvik záchrany zraněného - odříznutí z lana; ukončení a odjezd domů dle dohody.

Pozn.:  
V případě deštivého počasí je zajištěna „mokrá varianta“ - a to bonusová aktivita - amatérská jeskyně Rasovna. Volně přístupná jeskyně poblíž jeskyní Na Pomezí (cca 15 km od tábora v Bělé). Slanění do jeskynního dómu, svlékací skluzavka, výdechová štěrbina, zvonící kámen. Bude organizováno po menších skupinách v několika cyklech. Pro opravdové zájemce je možné absolvovat jako doplnění programu v pátek a v sobotu večer a v noci.PŘIHLÁŠKY: 
Saša Zvonek zvonek@teiresias.muni.cz
Honza Zámečník honza@singingrock.cz
Petr Musálek petr.musalek@seznam.cz
Tomáš Lisý tomas@sportability.cz

Plakát a pozvánka ke stažení.