HandiCamp 2010

SINGING ROCK podporuje handicapované lezce již řadu let. Vybavuje horolezecké oddíly a sdružení, kteří se věnují handicapovaným lidem na skalách a umělých stěnách. SINGING ROCK se však rozhodnul navíc věnovat těmto lidem i svůj čas. Ze zkušeností z minulých let jsem u nás nabyli dojmu, že kromě vybavení, je nutné věnovat těmto lidem i svůj čas.

Proto jsme i letos podpořili setkání nevidomých a handicapovaných lezců, které jsme nazvali HANDICAMP 2010

Tradiční HANDICAMP 2010
Poslední červnový víkend proběhlo horolezecké setkání pro mládež se zdravotním postižením se zvláštním zaměřením na zrakově postižené. Svými záměry a cíly tato akce volně navazovala na předchozí aktivity oddílu ve snaze zpřístupnit horolezecký sport cílové skupině zdravotně postižené mládeže s důrazem na bezpečnost a samostatnost každého lezce.

Akce se uskutečnila tentokráte na Studentských skalách v Orlických horách. Po sobotní snídani jsme se přesunuli ke skalám, kde proběhl lezecký výcvik, metodika jak se navázat a samostatné lezení. Po výborném lezení, jsme se přesunuli zpět do kempu, kde jsme příjemně poseděli u ohně. V neděli následovalo opět lezení a pro zájemce i možnost vyzkoušet si svou rovnováhu na natáhnuté slackline.

Tuto jedinečnou akci organizačně, materiálově a personálně zajišťovali členové oddílu HO Matahari ve spolupráci se SINGING ROCKEM. Těšíme se na viděnou na dálším Handicampu.

HANDICAMP 2010

HANDICAMP 2010