HandiCamp 2009

Firma SINGING ROCK podporuje hendikepované lezce již řadu let. Vybavuje horolezecké oddíly a sdružení, kteří se věnují hendikepovaným lidem na skalách a umělých stěnách. SINGING ROCK se však rozhodnul navíc věnovat těmto lidem i svůj čas. Ze zkušeností z minulých let jsem u nás ve firmě nabyli dojmu, že kromě vybavení je nutné věnovat těmto lidem i svůj čas.

Proto jsme i letos podpořili setkání nevidomých a hendikepovaných lezců, který jsme nazvali HANDICAMP.

Tradiční HANDICAMP 2009
Opět se chystá už tradiční horolezecký víkend pro mládež se zdravotním postižením se zvláštním zaměřením na zrakově postižené. Svými záměry a cíly tato akce volně navazuje na předchozí aktivity oddílu ve snaze zpřístupnit horolezecký sport cílové skupině zdravotně postižené mládeže s důrazem na bezpečnost a samostatnost každého lezce.

Akce proběhne během třetího květnového víkendu, tedy 15. - 17. května 2oo9 na skalách v Tisé). V plánu je nácvik všech technik lezení a jištění. Praktické procvičování ve skalách bude již tradičně doplněno tréninkem balancu na slackline.

Časový harmonogram začíná pro některé už společným odjezdem v pátek pozdě odpoledne, abychom se všichni stihli setkat u večeře na roubené chatě HO Spartaku. Po sobotní snídani se přesuneme ke skalám, kde proběhne lezecký výcvik, metodika a slackline, pak zpět na večeři a sobotu zakončíme u ohně. V neděli znovu snídaně a skály, odpoledne pak odjezd domů.

Akci budou organizačně, materiálově a personálně zajišťovat členové oddílu HO Matahari ve spolupráci s firmou Singing Rock. Výcvik na skalách bude probíhat podle standardů MK ČHS, účastníci polezou v přilbách, s použitím jistících pomůcek schválených UIAA a s horním jištěním. S doporučením vhodných cest pro výcvik vypomohou rovněž spřátelení místní a místa znalí lezci.

Máte-li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat buď e-mailem: (info@homatahari.cz) nebo telefonicky předsedu oddílu Honzu Říhu 776 231 498.

Zaměstnanci fy. SINGING ROCK budou opět u toho!

HANDI CAMP 2008 Suché skály

Suché skály 2008