Hledat

SINGING ROCK DRYTOOL na 90. THT JAMES

107537V minulých ročnících THT JAMES jsme připravovali vždy závody v lezení na spárovém trenažeru, které měly velkou odezvu. Pro jubilejní 90. ročník jsme se rozhodli pro změnu
a věrni heslu: „až se zima zeptá, co jsi dělal v létě“, jsme připravili závody na drytoolingové tréninkové desce
s cepíny BANDIT
.

Soutěž byla vcelku jednoduchá, počítali jsme, kdo přeleze nejvíckrát tam a zpět na 3,2 m dlouhé desce s otvory pro cepíny. Bylo zajímavé sledovat, jak jednotliví závodníci volí rozdílnou taktiku. Někdo to jen vyshyboval na rukou, někdo se do vyvrtaných děr ne a ne trefit, tak si seknul do desky svou vlastní díru, někdo zkoušel „netopýra“, někomu se nohy a ruce pletly tak, až se do toho úplně zamotal. Ale snažili se opravdu všichni
a i přes prvotní technické problémy, se nakonec odhodlali a bojovali o hlavní cenu, pár cepínů do mixu a ledu Bandit.

107538Hlavní cena byla lákavá, a tak není divu, že se do soutěže odhodlala i děvčata. Pravda, některé z nich, měly problém
se do cepínů jenom vyvěsit, ale nakonec každá z nich našla
tu svou techniku. Dívčí klání přineslo toto konečné pořadí:
1. místo Karolína Gelaticová
z Alpin Clubu, 2. místo
Petra Škrovánková
z HK Manín a 3. místo obsadila Petra Rummelová.

107539Mezi lezci to dlouho vypadalo, že vyhraje Maroš Körtvélyesi z HK Rozlomity Košice (nakonec obsadil 3. místo), který desku přelezl tam a zpět a nikdo nemohl jeho výkon překonat. V samotném závěru soutěže se ale vrátili borci z boulderingu a ukázali, že mají opravdu silné paže. Nejdříve se do toho pustil Pišta z ŠK JAMES Kežmarok (v konečném pořadí se umístil jako druhý) a pouze shybováním přelezl desku 5x, čímž se probojoval do průběžného vedení. Po Pištovi se ale na desku zavěsil Adi Zvara z HK ABC Bratislava a svým výkonem 13 a půl desky vyhrál 1. ročník závodu SINGING ROCK DRYTOOL. Zároveň tak stanovil i dosavadní rekord na naši tréninkové desce a my jsme zvědaví, kdo jeho výkon překoná.

Celkově měla soutěž pěkný průběh, divácky byla velmi atraktivní, a tak i v dalších ročních tradičního horolezeckého týdne JAMES tuto soutěž zopakujeme. Takže ti, co se letos nezúčastnili, můžou celý rok trénovat, aby si příští rok mohli odnést hlavní cenu.

Díky organizátorům 90. THT JAMES za pozvání a všem závodníkům za účast v naší soutěži, a těšíme se opět na další setkání.