Martin Stráník, Bugeleisen 8B+

124345SINGING ROCK lezec Martin Stráník zakončil letošní závodní sezónu na konci září Mistrovstvím ČR v boulderingu ve Slaném, které bylo zároveň posledním zastavením letošního Českého poháru. Martin suverénně vyhrál, stejně jako ve všech předchozích kolech, a stal se tak mistrem ČR a absolutním vítězem Poháru.

Po úspěšné závodní sezóně se zas naskytl čas na venkovní kameny a tak Martin vyrazil se svou drahou polovičkou do rakouského Maltalu, kde na začátku října přelezl cestu Bugeleisen 8B+.

Martin na svém blogu popsal pokusování a přelez tohoto bouldru následovně:
"Bugeleisen je boží linie vedoucí asi 45° převisem, malé, ale pozitivní lišty, žádná věda, prostě je zapotřebí jen mít sílu. V plánu je zopakovat si kroky a ostré pokusy nechat na ráno, ale asi během pěti minut mám kroky zmáknuté, a tak jdu rovnou i do ostrých pokusů. Dva pády z hrany, pak níž, rozhoduju si pošetřit prsty i sílu na ráno.
Ráno vstávám se sluncem, je pěkně chladno a je to znát. Rozhýbu se ve vrchní pasáži, pak si jdu zopakovat úvod a když už jsem udělal první dva kroky, lezu dál, přibrat do malých lišt, hrana a je to tam, tak to jsem ani nečekal! Paráda, tahle linka je mega a mám z přelezu velkou radost!"


Máme radost s Martinem, gratulujeme!
SINGING ROCK Team

124349